Benekli Ayhan Kimdir?

Benekli Ayhan 2 Temmuz 1980 doğumludur. Bu durumda Benekli Ayhan kaç yaşındadır sorusunun cevabı 41 yaşında olacaktır. Benekli Ayhan nerede yaşamaktadır diye merak edenler için başarılı fenomen eşi ve çocuklarıyla birlikte Ankara’da yaşamaktadır. Kendisi genellikle kamuoyunda Benekli Ayhan takma adıyla bilinir. Hayranları tarafından Benekli Ayhan gerçek adı nedir diye merak edilir. Bu soruyu Ayhan Koç şeklinde cevaplamak mümkün olacaktır. Ayhan Koç nerelidir diye bakacak olursak başarılı fenomenin aslen Sivaslı olduğu ortaya çıkmaktadır. Ancak yaşamına günümüz itibariyle Ankara’da devam etmektedir. Kendisi Ankaragücülü olması ile dikkatleri üzerine toplamış bu konuda da çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. 

Sempatik fenomen hakkında merak edilen bir diğer konu ise Benekli Ayhan neden Ankaragücü taraftarı sorusudur. Lisede derslerinde çok başarısız olduğunu söyleyen Ayhan Koç, “İşimiz gücümüz maçtı. Ankaragücü maçına götürdü bir abimiz, Ankaragücü ile orada tanıştım.” Diyerek açıklamada bulunmuştur. Bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere Benekli Ayhan’ın tarif edilmez bir Ankaragücü sevdası mevcuttur. Aslında ilk başta mahalleden bir abisinin ısrarı sonucu gitmiş olsa da daha sonra vazgeçilmezi olmuştur. O zamandan itibaren büyük bir Ankaragücü hayranı olmuştur. Ayhan Koç hakkında bir diğer merak konusu ise Benekli lakabı nasıl oluşmuştur sorusudur. Benekli Ayhan bu konu hakkında da bir açıklamada bulunmuştur. 

Aslında hayatıyla alakalı bütün hususların bir ucu kesinlikle Ankaragücü’ne dayanmaktadır. Lakabı da buradan gelmektedir. Benekli lakabının nereden geldi hususunu anlatan Ayhan Koç; ”Ankaragücülü kardeşlerim var. Taraftarlar bize benekli sırtlanı yakıştırmış. Süper Lig’e çıkacağımız zaman röportaj yapılıyor, kimse konuşmuyor. Ben de hayvan gibi, sırtlan gibi röportaja girdiğim için bu lakap takılı kaldı.” Şeklinde kendini açıklama fırsatı bulmuştur. Benekli Ayhan Instagram hesabı kullanıcı adı benekliayhan06 şeklindedir. bu hesap üzerinden 226 takipçisi 944 gönderisi bulunur. Benekli Ayhan Youtube hesabı üzerinden kullanıcı adı ayhankocbenekliayhan şeklindedir. Bu kanal üzerinden 472 bin abonesi bulunur. 1,1 bin adet videoya sahiptir. Videoları ve ürettiği içerikler hayranları tarafından büyük bir ilgi ile sevilerek izlenmeye devam etmektedir. 

Yorum yapın