Survivor Poyraz Kimdir?

Bodrum’un muhteşem tatil cenneti, doğum ve büyüme yeri olan Yiğit Poyraz, Survivor All Star 2024’ün sekizinci yılları olarak duyuruldu. Survivor Poyraz kaç yaşında gibi kişisel bilgileri ise, 26 Aralık 1994 tarihinde doğduğu ve eğitim hayatına İstanbul’da yatılı olarak kabul edildiği prestijli Robert Kolej ile başladı. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne kabul edilen Poyraz, eğitimine farklı bir boyut katmak amacıyla bir yıl boyunca Avustralya’nın göz kamaştıran şehri Sidney’deki Sidney Üniversitesi’nde değişim dalgasına katıldı. 

Yiğit Poyraz’ın kilosu 78 kilodur ve Yiğit Poyraz boyu 1.80 metredir. Aslen Sakaryalı olan Yiğit Poyraz, Oğlak burcudur. Yiğit Poyraz kaç yaşında diye merak ediliyor. 2023 yılına göre hesapladığımızda 29 yaşındadır. Survivor Poyraz nereli sorusuyla da sıklıkla sorulan sorulardan biridir ve Yiğit Poyraz aslen İzmirli’dir. İlkokul eğitimini bitirdikten sonra, 2009 yılında İstanbul Robert Koleji’nde yatılı öğrenci olarak yer aldı. Ardından 2015’te İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne giren Yiğit Poyraz, eğitimine farklı bir bakış açısı katmak için Sidney Üniversitesi’nde bir yıl değişim programına katıldı. 

Eğitimin yanı sıra spor alanında da başarılı olan genç, 8 yaşından beri basketbol ile ilgileniyor ve bu alanda başarılı performanslar sergiliyor. Son iki yılda tekstil sektöründe aktif olan Yiğit Poyraz ve halaları, İtalyan ve Amerikan markalarına özel bir ilgi gösteriyorlar. 2021 Survivor’da sergilediği göz alıcı performans ile akıllarda yer edinen Yiğit Poyraz, katıldığı ilk yarışmayı büyük başarıyla ikinci sırada tamamladı. Öte yandan Yiğit Poyraz, iki yılı aşkın süredir halaları ile birlikte halalarının tekstil mümessilliği işini yürütüyor. Survivor Poyraz sevgilisi ise Mehmet Ali Erbil’in kızı Yasmin Erbil’dir

Yiğit Poyraz’ın babası, Dr. Oğuz Poyraz’dır ve kendisi Bodrum’un tek yerel televizyon kanalı olan Kent Tv’nin sahibidir. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Bodrum Sanayici İş Adamları Derneği olarak sınıflandırılan Dr. Oğuz Poyraz’a 15 yıl kadar hapis cezası istendiği için bir dava açıldı. Ancak Dr. Oğuz Poyraz, 25 gün tutuklu kaldıktan sonra davadan serbest bırakıldı.

İlk paylaşımını 20 Ağustos 2014 tarihinde yapan Survivor Poyraz Instagram hesabında yigitpoyrazz kullanıcı adıyla 315 bin bulunmaktadır ve 143 gönderi paylaşmıştır. Hesabında kendisinin çok sayıda özel hayatıyla ilgili fotoğrafı yer alıyor.

Yorum yapın