Uğur Yıldıran Kimdir?

Uğur Yıldıran 26 Temmuz 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bu durumda Uğur Yıldıran kaç yaşındadır diye bakacak olursak 42 yaşındadır. Uğur Yıldıran kimdir diye genel bakacak olursak Türk oyuncu, dansçı ve aksiyon yönetmeni olarak nitelendirilebilir. Uğur Yıldıran nerede doğdu diye merak edenler için başarılı oyuncunun İstanbul doğumlu olduğu bilinir. Eğitimini Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü’nde tamamlamıştır. Sevilen oyuncu dans ile de ilgilenmiştir. Hatta 2009 yılında Hadise’nin Eurovision yarışmasında söylediği Dum Tek Tek adlı şarkıda sahnede yer alarak Hadise’nin dansçısı olmuştur. Uğur Yıldıran ilk oyunculuk deneyimi nerededir diye merak edenler için 2014 yılında TRT 1’de yayınlanan Filinta adlı dizide Garbis karakteri ile olmuştur.

2016 yılına gelindiğinde ise Uğur Yıldıran İçerde dizisinde Selim karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında ise Çukur dizisinde Kemal karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında bu diziden ayrılmıştır. Yakışıklı oyuncu Uğur Yıldıran boyu kaçtır ya da Uğur Yıldıran kaç kilogramdır soruları da en merak edilen sorular arasında yerini alır. Uğur Yıldıran 1,75 cm boyunda ve 68 kilogramdadır. Uğur Yıldıran sevgilisi var mıdır sorusu da son zamanların merak edilen sorular arasında yerini almıştır. Bu konu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Bir röportajında Mevlana hayranı olduğunu belirtmiştir. Kendisi hakkında bilinen bir diğer bilgi ise İngilizce ve biraz da Rusça bildiğidir. 

Başarılı oyuncu hakkında bir diğer merak konusu ise Uğur Yıldıran aslen nerelidir sorusudur. Yakışıklı oyuncu aslen Denizli Acıpayam İlçesi Çamköy Mahallesindendir. Uğur Yıldıran kaç kardeştir diye merak edenler için oyuncumuzun bir kardeşi daha bulunur. Kardeşi Mustafa Yıldıran’ da kendisi gibi dizilerde rol almaktadır. Söz dizisinde Hafız lakaplı Ali Haydar karakterine hayat vermiştir. İki oyuncu kardeş geçtiğimiz yıllarda İçerde dizisinde de birlikte rol alma fırsatı bulmuştur. 

Uğur Yıldıran Sinema Filmi ve Tv Dizileri 

  • 2014-2015 yılında Filinta tv dizisinde Garbis karakterinde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. 
  • 2016-2017 yılında İçerde tv dizisinde Selim karakterinde yardımcı oyuncu aynı zamanda aksiyon yönetmeni olarak rol almıştır.
  • 2017-2019, 2021 yılında Çukur tv dizisinde Kemal Yaman/Maskeli Ninja karakterinde yardımcı oyuncu ve aksiyon yönetmeni olarak rol almıştır. 
  • 2021-2022 yılında Üç Kuruş tv dizisinde Şesu karakterinde yardımcı oyuncu ve aksiyon yönetmeni olarak rol almıştır. 
  • 2013 yılında Karaoğlan filminde rol almıştır. 

Yorum yapın