Cemre Solmaz Kimdir? 

Cemre Solmaz, etkileyici, internet ünlüsü, sosyal medya fenomeni, şarkıcı, video içerik oluşturucu ve oyuncu olarak tanınan çok yetenekli bir Tiktoker’dır. Cemre Solmaz kaç yaşında sorusu da fenomen olmasından sonra sıkça sorulmaya başlanmıştır. 13 Nisan 2000 Ordu Fatsa doğumludur ve şu an 23 yaşındadır. Videolarını ve fotoğraflarını Tiktok uygulamasında paylaşmaya başladıktan sonra ünü hızla arttı. 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Altın 61 Ödülleri’nde Yılın En İyi İnternet Fenomenliği ödülüne layık görülmüştür. 

13 Nisan 2000 tarihinde Ordu Fatsa’da dünyaya gelen Cemre Solmaz’ın bir ağabeyi vardır ve annesi ve babası boşanmıştır. Cemre Solmaz kimdir nerelidir sorularına da böylece yanıt vermiş olduk.  Eğitimine Ordu Fatsa’da başlamış ve üniversite eğitimini Hemşirelik bölümünde tamamlamıştır. Medipol Üniversite Hastanesi’nde hemşire olarak çalışmıştır.

Cemre Solmaz, TikTok, YouTube ve Cemre Solmaz Instagram gibi platformlardaki sosyal medya hesapları sayesinde popülerlik kazandı. Ayrıca alışveriş merkezlerinde hayranlarıyla buluşmasıyla da tanındı. 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Altın 61 Ödüllerinde Yılın En İyi İnternet Fenomenliği ödülüne layık görülmüştür. 

Aynı yıl internet simaları Berke Juan, Cemre Solmaz, Uğur Yaman, Merve Yalçın ve Kürşat Juan bir alışveriş merkezinde çok sayıda hayranın onlarla fotoğraf çektirmek istemesi nedeniyle kaosa neden oldu. Ünlüler, kalabalığı yönetmek için hayranlarından numaralı bilet alarak sıraya girmelerini istedi. Ayrıca Cemre Solmaz, müzik sektörüne “Bir Dilek” adlı şarkısıyla giriş yapmış ve beyaz perdede ilk kez 2020 yapımı “Tam Kafadan Karavana” adlı filmde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Cemre Solmaz, kusursuz güzelliğiyle dikkat çeken gözleri ve doğal güzelliğiyle sektördeki yerini koruyor. Sevdiği kıyafetler arasında spor tarzı en sevidiği tarzı olup, özellikle belini vurgulayan kıyafetleri tercih ediyor. En sevdiği yemekler, hamburger, cacık, kuru fasulye ve pilav gibi lezzetli yemeklerdir. Sevdiği meyveler arasında şeftali, erik, karpuz, çilek ve kavun yer alıyor. Kendisinin en sevdiği renk turuncu rengi olmasıyla birlikte, Fenerbahçe takımının bir taraftarıdır. Sarı saçları ve mavi gözleriyle göz alıcı olan genç,  fenomen olarak Kocaeli İzmit’te yaşamış ama şimdi İstanbul’da yaşıyor. Cemre Solmaz, güzel şarkılar arasında yüksek indirme sayısı elde eden şarkıları ile de bilinmektedir. Ancak beğenmediği TikTokerlar arasında Ceren Yaldız, Aslı Güler, Senem, Buse Korkmaz ve Tuğba yer alıyor.

Genç bir YouTuber olan Cemre Solmaz, ilk olarak TikTok paylaşımlarıyla ün kazandı. Şu anda YouTube’da 2.18 milyon abonesi ve TikTok’ta yaklaşık 10.6 milyon abonesi var. Eğlenceli videolarıyla tanınıyor ve son zamanlarda viral Cemre Solmaz Tik Tok videoları ve aşk hayatı nedeniyle dikkatleri üzerine çekiyor. 2019 yılında bir TikTok ödülü kazandı ve Berke Juan ve Kürşat Juan gibi ünlü sosyal medya fenomenleriyle işbirliği yaptı. Cemre Solmaz Kimdir kaç yaşında olduğunu merak edenler için 13 Nisan 2000 doğumlu olup şu an 23 yaşındadır. 1.68 cm boyundaki Solmaz’ın 50 kilogram ağırlığında olduğu bilinmektedir.

Yorum yapın