Cihan Şimşek Kimdir ?

Cihan Şimşek, Kardeşlerim dizisindeki Oğulcan karakteriyle tanındı ve piyasaya sürüldü arasında yaşı merak edilen bir isim haline geldi. Cihan şimşek kaç yaşında ve Cihan Şimşek kimdir gibi sıkılıkla sorulan sorular için kısa bir derleme hazırladık. Tam adı Turan Cihan Şimşek olan oyuncu, 1992 yılında doğmuş ve bu yazıldığında 31 yaşındadır. Burcu Aslan’dır ve tam doğum tarihi 6 Ağustos 1992’dir.

Cihan Şimşek’in şu an İstanbul’da yaşadığı bilinmektedir. Cihan şimşek boyu 1.70 metre olarak ölçülmüş, kilosu ise 64 kilogramdır. Ayrıca Beşiktaş taraftarının da olduğu bilinmektedir. Cihan Şimşek, şu anda Sinem Şimşek ile 9 yıldır bir ilişki içindedir. Oyunculuk kariyerindeki başarılarını televizyon dizilerinden ve filmlerden reklam dağıtımını başarmış olan Cihan Şimşek, genç ve yakışıklı bir oyuncu olarak büyük ilgi görüyor. 

İlk olarak, Cihan Şimşek, Haribo reklamında öğrenci rolüyle tanındı. Ardından Krispi ve Eti Cin reklamlarında da kendisine yer buldu. Bu başarısını sürdürerek Genç Turkcell ve Paşazade gibi önemli reklam projelerinde de boy gösterdi. Oyunculuk kariyerine ilk adımını Cihan şimşek Bez Bebek dizisinde Selim karakteriyle atmıştır. Bez Bebek, toplamda tam 101 bölüm boyunca izleyicileri ekrana kilitledi ve 20 Eylül 2007 tarihinde yayınlanmaya başladı. Dizinin yapımcılığını Nilgün Sağyaşar üstlenirken, yönetmen koltuğunda Serpil Kurtça oturuyordu. Ayrıca, Evrim Akın, Fatoş Kabasakal ve Mehmet Usta gibi deneyimli oyuncular da dizinin başrollerinde yer aldılar. Bez Bebek dizisi serüvenini 2 Nisan 2010 tarihinde sonlandırdı.

Bez Bebek’ten sonra, Cihan Şimşek, Adanalı dizisinde Cem karakterine hayat verdi. Toplamda 79 bölüm süren Adanalı dizisi, ATV kanalında sevdikleriyle buluştu ve başrollerinde Mehmet Akif Alakurt, Oktay Kaynarca ve Serenay Sarıkaya gibi ünlü isimleri barındırdı. Dizi kariyerine ilk adımını atan Bez Bebek’in 7 Kasım 2008 tarihinde başladığını 7 Kasım 2010 tarihinde sona erdiğini belirtelim. Cihan Şimşek, ardından Zil Çalınca dizisiyle oyunculuk hayatına devam etti. 

Bu durum komedisi türündeki dizi, 23 Nisan 2012 tarihinde başladı ve 22 Haziran 2013 tarihinde final yaptı. Cihan Şimşek, Zil Çalınca dizisinde Metehan karakterini canlandırdı. Elif Ceren Balıkçı, Miray Daner ve Merve Hazer gibi başarılı oyuncular dizinin önemli rollerinde yer aldılar. Oyunculuk kariyeri sadece Bez Bebek ve Zil Çalınca ile sınırlı değildir. Cihan Şimşek ayrıca Adanalı dizisinde Cem karakteriyle, Canımın İçi dizisinde ise farklı bir rolle piyasaya sürülmüştür. Canımın İçi dizisi, 2012 yılında yayınlanan, aile komedisi türü bir yapımdır ve Perran Kutman, Levent Öktem ve Sercan Badur gibi usta oyuncular bünyesinde barındırmaktadır.

Cihan Şimşek, şu anda Merhaba Hayat dizisiyle televizyon ekranlarında karşımıza çıkmaktadır. Bu dizide Rüzgar karakterini canlandırmaktadır ve oyunculuğuyla büyük beğeni kazanmıştır. Merhaba Hayat dizisi, 9 Ekim 2012 tarihinde yayın hayatına başlamış ve 13 Şubat 2013 tarihinde 13 bölüm sonunda final yaparak izleyicileriyle veda etmiştir. Dizinin kadrosunda Melike Güner, Seda Güven ve Vahide Perçin gibi tanınmış isimler de yer almıştır.

Cihan Şimşek ayrıca Bir Yastıkta dizisinde Poyraz karakterine hayat vermiştir. Diziyi tanımlarken şu ifadeler kullanılmıştır: “Bir avukat kadın, bir düğün salonu sahibi eş ve aynı zamanda ev sahibi olan kayınpeder ve kayınvalide. Tabii ki, bu karmaşık ailenin neşesi küçük üç çocuk: İki erkek, bir kız ve onların arkadaşları, kayınbiraderleri ve komşuları. İşte bu karmaşık ve neşeli hayat, Ahsen ve Kartal’ın ‘Bir Yastıkta’ yaşadıkları hikayeyi ortaya çıkarıyor.” Ahsen (Özge Borak), boşanma davalarında uzmanlaşırken, Kartal (Bülent Emrah Parlak) ‘Bir Yastıkta’ kavuşmak isteyenleri evlendiriyor. Bu yoğun kalabalığın arasında, hayat süratle akıp geçiyor.”

TRT 1 ve TRT 1 HD kanallarında yayınlanan Beni Böyle Sev dizisinde, Cihan Şimşek yine Cihan Şimşek karakterine hayat veriyor. Deniz karakterini canlandıran isim de Cihan Şimşek’tir. 11 Şubat 2013 tarihinde başlayan Beni Böyle Sev dizisi, 3 sezon boyunca 89 bölüm çekilerek 27 Şubat 2015 tarihinde sona erdi. Dizinin kadrosu oldukça yetenekli oyunculardan oluşuyor; Alper Saldıran, Fatih Koyunoğlu ve Aslı Bekiroğlu başrollerde yer alıyor. Medcezir dizisi ise unutulmaz yapımlardan biridir ve başrollerini Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü ve Taner Ölmez paylaşmıştır. 

Dizide Ali karakterine hayat veren Cihan Şimşek, 13 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan diziye katıldı ve 12 Haziran 2015 tarihinde Star TV ekranlarında veda etti. Dizinin ilk adı, 2013 yılında ‘Aşk Hikayesi’ olarak belirlenmişti. Ancak senarist Ece Yörenç, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımla dizinin adının ‘Medcezir’ olarak değiştirildiği duyuruldu. Kardeşlerim dizisinde yakışıklı oyuncu Cihan Şimşek, Oğulcan karakterine hayat veriyor. Dizi çekimleri halen devam etmekte olup başrollerinde Halit Özgür Sarı, Simge Selçuk ve Su Burcu Yazgı Coşkun bulunmaktadır.

Cihan Şimşek, Instagram platformunda aktif bir şekilde takipçileriyle iletişim halindedir. Bunun yanı sıra, platformda etkileyici öğeleri paylaşırız. Toplamda 82 gönderisi bulunan Cihan Şimşek’in 732 bin takipçisi vardır. Siz de Cihan Şimşek’in Instagram hesabını takip etmek ve onun paylaşımlarının güzellerine ilk kez katılmak isterseniz, buraya tıklayarak profilinizi ziyaret edebilirsiniz. Cihan Şimşek, uzun bir süredir sevgilisi olan Sinem Şimşek ile birlikte mutlu bir ilişkiyi sürdürüyor. Sosyal medya hesaplarından çift olarak sık sık paylaşımlar yaparak, geçen aylarda evlilik törenlerini yaptıklarını açıklamışlardı. Cihan Şimşek, sevgilisinin evlenme teklifini yaptığı anları “Eveti kaptım” notuyla paylaşarak duyurmuştu.

6 Ağustos 1992 tarihinde Almanya’da doğan Cihan Şimşek, oyunculuk kariyerine çocuk yaşta başladı. Özellikle “Bez Bebek” dizisi ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşıldı. Diziye ek olarak birçok reklam filmi de rol almış olan Şimşek, “Zil Çalınca” dizisi ile ilk başrol deneyimini yaşamıştır. 2009 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk yapmaktadır. Turan Cihan şimşek sinem şimşek ile uzun bir süren birliktelikten sonra evlenmiştir. Cihan şimşek eşi Sinem Şimşek, 1993 doğumlu ve sosyal medya platformlarında büyük bir fenomendir. İkilisinin oldukça kalabalık bir davetle kutladığı bu özel gün, çiftin mutlu birlikteliklerini evlilikle taçlandırdığı anlamına gelir. Cihan şişek evli mi sorularına da böylelikle açıklık getirmiş olduk.

Cihan Şimşek’ in Oynadığı Dizi ve Filmler: 

 • 2009-2010 Bez Bebek
 • 2010 Adanalı
 • 2012 Zil Çalınca
 • 2012 Canımın İçi
 • 2012 Merhaba Hayat
 • 2013 Bir Yastıkta
 • 2013 Beni Böyle Sev
 • 2015 Medcezir
 • 2016 Hanım Köylü
 • 2018 4N1K İlk Aşk
 • 2019 4N1K
 • 2021-günümüz Kardeşlerim

Yorum yapın