Dilara Akyüksek Kimdir?

Dilara Aksüyek, 24 Temmuz 1987’de İzmir’in büyük ilçelerinden Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. İlk sekiz yılını bu ilçede yaşamış; fakat babasının iş durumu nedeniyle ailesiyle Edirne’ye taşınmıştır. Çocukluğunu Trakya bölgesinde geçiren Dilara Aksüyek, Edirne’de oyunculuk kariyerine başlamıştır. Başarılı oyuncu Dilara Aksüyek yaşı  ise 2023 yılı itibarıyla 36 olmuştur. 1.65 cm boyunda ve 55 kilo olan Dilara Aksüyek burcu Aslan’dır. Profesyonel oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a taşınan Aksüyek, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitimini tamamlamış ve oyunculuk mesleğini geliştirmiştir.

2012 yılında “Evlerden Biri” dizisi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atan Dilara Aksüyek, 2013’te “Merhamet” dizisindeki performansıyla büyük başarı elde etmiştir. Bu dizideki “Şadiye” karakteriyle övgü alan oyuncu, sergilediği performansla önemli beğeni toplamıştır. Muhteşem Yüzyıl: Kösem dönem dizisinde “Mahfiruze Sultan” karakteriyle izleyici tarafından hoş karşılanmıştır. 

Özel hayatı hakkında da merak edilen pek çok soru bulunan güzel oyuncu bir dönem Hakan Sabancı Dilara Aksüyek haberleriyle gündem olmuştu. Birlikte oldukları iddia edilen çift bu konuda bir açıklama yapmamıştır. Bilinene göre şu anda Dilara Aksüyek sevgilisi Cenk Şahin’dir. Dilara Aksüyek estetiksiz hali de oldukça merak edilenler arasındadır. Bu konu hakkında arama motorlarında görsel olarak araştırma yapabilirsiniz. 

Dilara Aksüyek Oynadığı Diziler 

Yorum yapın