Kürşat Juan Kimdir?

Kürşat Juan 5 Mayıs 1999 yılında doğmuştur. Bu durumda Kürşat Juan kaç yaşındadır sorusunun yanıtı 23 olacaktır. Kürşat Juan burcu boğa burcuna sahiptir. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Çeşitli içerikler üreterek takipçileri ile düzenli olarak paylaşım yapar. Kürşat Juan nerede yaşamaktadır diye soracak olursak ailesi ile İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşadığı cevabını alırsınız. 

Ünlü fenomen annesini 8 yaşındayken, babasını ise 15 yaşındayken kaybetmiştir. Babası vefat etmeden önce ailesinin geçimini sağlamak amaçlı tır şoförlüğü yapmaktaydı. Kürşat  Juan kaç kardeştir sorusu bu durumda akıllarda canlanabilir.  Juan’ın 1 ablası ve 1 abisi vardır. Ablası evlenmiş ve ailesi ile birlikte Artvin’de yaşamını sürdürmektedir. Abisi ise Kürşat ile birlikte İstanbul, Ümraniye’de yaşamaktadır. 

Kürşat Juan daha önce hiç evlenmemiştir şu anda ise bekardır. Sosyal medyada sürekli içerik paylaşan insanların merak edilen soruları Kürşat Juan boyu kaçtır ya da Kürşat Juan kaç kilodadır sorularıdır. Fenomen Juan 1,80 metre boyunda ve 70 kg ağırlığındadır. Fenomenin takipçileri tarafından merak edilen bir diğer konu ise Juan ne demek olmuştur. İngilizce John ve Joan kelimelerinin İspanyolca versiyonu olan Juan sözcüğü zarif ve kibar erkek anlamına gelir. 

Johannes isminden türetilmiş olan Juan kelimesi Latince kökenlidir. Juanito şeklinde de kullanılan isim Hu-an şeklinde telaffuz edilmelidir.  Kelimenin Türkçe anlamına bakacak olursak centilmen, sağduyulu ve zariftir. Don Juan karakterinden ötürü mecazi olarak çapkın ve zampara erkek anlamında da kullanıldığı yerler mevcuttur. Kürşat Juan’ın gerçek adı nedir bir başka merak edilen sorudur. Juan’ın gerçek adı Ümit Kürşat Yalçınkaya’dır.

Kürşat Juan Tik tok yaptığı paylaşımlar ile gençlerin ilgisini oldukça çekmektedir. 2023 Temmuz ayında bakıldığında Tik tok üzerinden 3,7 milyon takipçiye sahiptir. 203,6 milyon beğenisi bulunur. 2023 sezonunda Survivor yarışmasına katılmıştır. Burada da geniş bir hayran kitlesi oluşmuştur. Zaten dağılan Juan grubunun üyesi iken de oldukça sevilmekteydi. Kürşat Juan ödül aldı mı sorusuna bakılacak olursa 2019’da ise Türkiye Başarı Ödülleri’nde ‘En iyi çıkış yapan Tik Toker ödülünü’ almıştır. Kürşat Juan Instagram üzerinden bakıldığında ise 1 milyon takipçisi ve 34 gönderisi bulunur. 

Yorum yapın