Masterchef Emre Kimdir? 

Konya Bozkır kökenli MasterChef Emre Büber, lise öğrenimini Açık Öğretim Lisesi’nde noktalamıştır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı diplomasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan almıştır. Emre büber nereli diye sorulursa ailesi Avusturya kökenli olup, dedesi 1969 yılında oraya göç etmiştir. Türkiye’ye 12 yaşında dönen Emre, Avusturya’da dünyaya gelmiş olmasına karşın Türkiye’de eğitimini sürdürmüştür. Emre büber kaç yaşında gibi merak edilen sorulara tam doğum tarihi olarak 26 Ağustos 1995 yanıtını verebiliriz. 2023 yılında Emre Büber 28 yaşındadır. 

Gençken kokoreç, şırdan ve Adana şiş restoranında deneyim kazanan Emre Büber, ünlü İngiliz şef Jamie Oliver’la beraber çalışabilmiştir. Antalya’da animatörlük mesleğini dört sene icra eden Masterchef Emre Büber  19 yaşında yeniden Avusturya’ya gitmiştir. Yaklaşık iki yıl süpermarket görevlisi olarak hizmet vermiş ve akabinde üç-dört yıl boyunca profesyonel mutfak tecrübesi edinmiştir. Yiyecek yapma tutkusunu her zaman dile getiren Emre Büber, doğal ürünler yetiştirip sezonluk kullanmayı hedeflemektedir. 2021 sezonu Masterchef’te elendikten sonra 2023 All Star MasterChef müsabakasına da katılım sağlamıştır. 

Emre Büber şimdilerde Youtube kanalında emreskitchen9913 kullanıcı adıyla yemek tarifleri yapmaktadır. Youtube 26.9 bin abonesi ve 95 videosu vardır. Ayrıca aktif olarak Instagram da kullanmaktadır. Emre Büber Instagram emrebuber.official kullanıcı adıyla 181 bin takipçisi ve 160 gönderisi bulunmaktadır. Emre büber evli mi sorusu da sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Emre Büber evli değildir. Emre büber eşi olduğu zamanlarda bir çocuk sahibi olmuştur. Emre büber oğlu Cafer adındadır.

Yorum yapın

takipçi satın al