Selin Genç Kimdir?

Oyuncu Selin Genç, 26 Haziran 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Selin Genç boyu kilosu  güzelliği nedeniyle merak edilen sıklıkla sorulan özellikleri olmuştur. Bu güzel oyuncu, yengeç burcu olan bir kişidir, 54 kilogram ve boyu 1,75 metredir. Selin Genç, Işık Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Selin Genç, kendi mesleğine olan ilgisizliği nedeniyle tiyatro ve sanata yönelmiştir. Üniversitedeki son yıllarında Vahide Perçin ile tanışması hayatını aniden değiştirmiştir. 

Oyunculuk üzerine eğitim almak için Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde okumuştur. Şu anda İstanbul’da yaşayan güzel oyuncu, dizi çalışmalarını Ali Sabuncugil Menajerlik Oyunculuk Ajansı bünyesinde sürdürmektedir. Selin Genç, kariyeriyle ilgili yaptığı bir röportajda şanslı bir projeyle yolculuğa başladığını ifade etmiştir. Ayrıca, güzel oyuncunun tek hayali volkan kayağı yapmaktır.

Selin Genç, çocuk yaşlarından itibaren oyunculukla ilgilenmektedir. Selin Genç kimdir diye sorulacak olursa bu soruyu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Mezun olduktan sonra, çeşitli eğitmenlerden kamera önü oyunculuk ve audition dersleri almak için Mam’art Atölye’de bir süre geçirmiştir. 2018 yılı Eylül ayından itibaren Selin Genç Bir Zamanlar Çukurova  adıyla ATV’de yayınlanan dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Bu dizi, ATV’nin fenomen dizileri arasında yer almaktadır ve başrolde Hilal Altınbilek’in yer aldığı Gülten karakterini canlandırmaktadır. İlk deneyimine rağmen Selin Genç, üstün performansıyla izleyicinin hayranlığını kazanmış ve aynı zamanda sosyal medyanın gündemine güzelliğiyle yer etmiştir.

Güzel ve sempatik oyuncu Selin Genç, bekar olduğu bilinmekle birlikte özel hayatı hakkında bilgi bulunmamaktadır. Selin Genç sevgilisi kimdir sorusuna yanıt olarak güzel oyuncu aşk hayatıyla ilgili olarak hiç aşık olmadığı yanıtını vermiştir.  

Yorum yapın

takipçi satın al