Ayhan Bora Kaplan Kimdir ?

A

2015 senesinde oğluna yapmış olduğu sünnet düğünü ile gündem olan Ayhan Bora Kaplan Kimdir ve Ayhan Bora Kaplan hayatı da kullanıcılar tarafından sıklıkla aratılıyor. Yaşı net olarak bilinmeyen Ayhan Bora Kaplan’ın oğlu Muhammed Kaplan’ın sünneti Sheraton Otelinde gerçekleşmiştir. Bu sünnet düğününe pek çok ünlü akın etmiştir. Bu gece de Hakan Altun, İzzet Yıldızhan ve Hande Yener şarkılarını seslendirmişlerdir.  

Ayhan Bora Kaplan’ın memleketi Erzurum olmasına karşın Ankara’nın Yenidoğan ilçesinde büyümüştür. Özellikle son yıllarda gündem haberlerde adını duyurmuştur. ‘Kendinden önce yer alan uyuşturucu baronu Bülent Aramaz’ın yerini polislere ihbar etmiş olup öldürülmesini sağlayan kişi olarak da bilinmektedir.

Kendisi hakkında ayırıcı silahlı bir uyuşturucu çetesinin liderliği yaptığı iddia edilmektedir. 

Ayrıca 15 Temmuz darbesinde ülkemizde Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı olan Süleyman Soylu’nun emri ile bizzat TRT binasında öne çıkarmış olduğu bilinmektedir. Bu söylemleri ortaya atan isim ise Fethullah Gülen cemaatinden tanıdığımız isimler arasında yer alan Ahmet Dönmezdir.

Ayhan Bora Kaplan Ne İş Yapar?

Siyasi olaylarda adını duyuran ünlü ismin ne iş yaptığı da merak ediliyor. Peki Ayhan Bora Kaplan ne iş yapar? Ayhan Bora Kaplan mekanları nerelerde bulunuyor? Ünlü ismin hem market zinciri sahibi hem de uyuşturucu çetesinin baş lideri olduğu bilinmektedir. Uyuşturucudan kazanmış olduğu paralar ile bir kesim insanı umreye gönderdiğiyle alakalı da gündeme gelmiştir. Ahmet Bora Kaplan işletmecilikle uğraşmaktadır. Marketleri, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olarak kurulmuş olan Tren Bar Filistin caddesinde yer almaktadır. Tren Bar’ın sahibi Ayhan Bora Kaplandır. Tren Bar Ayhan Bora Kaplan’ın marketleri arasında yer almaktadır.

Ayhan Bora Kaplan Nerelidir?

Ayhan Bora Kaplan aslen Erzurum iline bağlı Karayazılıdır. Aynı zamanda memleketi içerisinde Erzurum Kürdü olarak da bilinmektedir. Piyasa da yer alan kabadayılar açısından kullanmış oldukları baba sözcüğünün en genç isimleri arasında yer almakta olup Ankara’da ikamet etmektedir.

Ayhan Bora Kaplan Süleyman Soylu İlişkisi

Bu ikilinin arasındaki ilişki oldukça fazla merak edilmektedir. Ayhan Bora Kaplan’ın dönüm noktası Süleyman Soylu olarak düşünülmektedir. Ayhan Bora Kaplan’ın Ankara da her türlü illegal olan işlerin başında ve aynı zamanda hırsızlık ve uyuşturucu eylemleriyle de Çinçin Mahallesinde torbacılık gerçekleştirdiği öne sürülmektedir. 

Süleyman Soylu sayesinde Ülkü ocakları ve AKP partisine bağlı olan kollarla içli dışlı hale gelmiştir. Ayrıca Melih Gökçek ve Melih Gökçek oğlu Osman Gökçek ile bağlar kurmuştur.

17-25 Aralık ayında gerçekleşmiş olan Süleyman Soylu yolsuzluk operasyonundan kuzenİ Sadık Soylu’nun da adının geçmiş olduğu olay içerisinde Ayhan Bora Kaplan gerekli olan yerlerle irtibat kurmuş olduğu söylenmektedir. Süleyman Soylu ve Ayhan Bora Kaplan bu şekilde birbirinin yükselişini sağlamışlardır.

Yorum yapın