Büşra Ayaydın Kimdir ?

Asıl adı Fatma Büşra Ayaydın olan genç isim, oyunculuğu ile tanınmıştır. Büşra Ayaydın küçük yaşlardan itibaren birçok sinema ve tv projesinde yer alarak oyunculuk kariyerinde kendini geliştirmiş ve gittikçe ününe ün katmıştır. 7 yaşından itibaren birçok sinema dizi ve reklam filmlerinde roller almıştır. Oyuncu, hayranları tarafından da sosyal medya platformlarında oldukça fazla takipçiye sahiptir. Bu denli çok takipçi kitlesine sahip oyuncunun kişisel hayatı ve zevkleri de oldukça merak konusu olunmaktadır. Peki Büşra Ayaydın evli mi kaç yaşında, Büşra Ayaydın ailesi kim? boyu, kilosu nedir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Henüz evli olmadığı bilinen Fatma Büşra Ayaydın,164 cm boyunda olup güzel oyuncunun 51 kilo olduğu bilinmektedir. Mavi gözlü güzel oyuncunun burcu ise akreptir. Uzun süredir ekranlardan uzak dinine yönelik bir hayat sürdürmektedir. 

Fatma Büşra Ayaydın Hayatı

27 ekim 1994 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu Ankara doğumludur ve doğma büyüme Ankaralıdır. Henüz 7 yaşındayken güzel oyuncunun annesi Büşra Ayaydın’ı bir cast ajansına yazdırmış ve oyunculuk serüveni bu şekilde başlamıştır. Uzun yıllar boyunca oyunculuk dünyasında yer almayı sürdürmüştür.  Üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde almıştır. 21 yaşına kadar film ve dizilerde aktif rol alan güzel oyuncu, 21 yaşında tesettüre girmiş, oyunculuk kariyerine devam etmemeye ve oyunculuğa veda etmeye karar vermiştir. 

Ancak oyunculuğu her zaman sevdiğini belirten Büşra Ayaydın karşısına, yaşam şartlarına ve görüşüne uyan bir proje çıktığında değerlendirebileceğini de ifade etmiştir. İlerleyen zamanlarda ise herhangi bir dizi, film, sinema veya tiyatro oyununda karşımıza çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecektir.

Büşra Ayaydın Oynadığı Diziler

Oyunculuk hayatına erken yaşta başlayan Fatma Büşra Ayaydın, birçok projede yer almış ve oyunculuk yeteneklerini sergilemiştir. Büşra Ayaydın oynadığı diziler ve rolleri ise aşağıda belirtilmiştir;

  • Kurtlar Vadisi dizisinde Selvi Çakır rolünde
  • Mavi Rüya
  • En İyi Arkadaşım dizisinde Cimcime rolünde
  • Hatırla Sevgili dizisinde Işık Ünsal rolünde
  • Derman dizisinde Gökçe rolünde 
  • Canan 

Oynadığı dizilerin yanı sıra 

  • Ateş sinema filmi 
  • Siccin 3 sinema filmlerinde de rol almıştır.

Büşra Ayaydın Neden Tesettüre Girdi?

Bu konu üzerine kendisiyle birkaç kez röportaj yapılan Büşra Ayaydın, bu konuyu uzun süredir düşündüğünü maddi olarak herhangi bir sıkıntı yaşamayıp iyi durumda olduğunu ve manevi olarak ise bir boşluk ve eksiklik hissettiğini dile getirmiştir. Birkaç sene bu konu hakkında düşündüğü söyleyen Büşra Ayaydın, düşünceleri sonucunda tesettüre girme kararını da tam olarak almıştır. Konuyu ailesine de söyleyen Büşra Ayaydın, ailesinin bu konu ile ilgili başta kısa süreli bir şaşkınlık ve endişe duyduklarını belirtmiştir. Ailesinin bu konuya karşı gelmediklerini ancak çevre ne der kaygısıyla kızlarının üzülebileceğini düşünmüştür. 

Şuan ise Büşra Ayaydın tesettürlü halinden gayet memnundur. Tesettüre girdikten sonra oyunculuğu bırakan güzel isim şuanda FBA adında kendi tessettür markasını oluşturmuş ve satış yapmaktadır. Büşra Ayaydın instagram ve twitter kullanıcı adı ise busraayaydin’dır.  

Yorum yapın

takipçi satın al