Cemre Gümeli Kimdir?

Cemre Gümeli 24 Eylül 1993 yılında dünyaya gelmiştir. Bu durumda Cemre Gümeli kaç yaşında sorusunun cevabı 30 yaşında olacaktır. Güzel oyuncu terazi burcunda olup İstanbul doğumludur. Terazi burcu kadını olan Cemre her zaman nazik ve gerçekçi olması ile dikkat çeker. Sosyal Hırslı ve sevgi dolu bir insandır. Aynı zamanda eleştirel ve değişken bir ruh haline sahiptir. 

Zevklerine ve lükslerine düşkün bir yaşam sürer. Her ortama kolayca uyum sağlayabilen bir yapısı mevcuttur. Bu durumda işlerinde ona yardımcı olmaktadır. Cemre Gümeli boyu kaçtır diye merak edenler için başarılı oyuncu 1.72 metre boyunda 55 kilodadır. Başarılı oyuncu için bir başka merak edilen konu ise Cemre Gümeli bölümü nedir sorusudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat Yönetimi ile Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerini birlikte okuyarak çift anadal yapmıştır.

Cemre Gümeli’nin tiyatroya ilgisi ise lise yıllarında başladı ve üniversite yılları boyunca da devam etmiştir. Bu süre zarfında çeşitli tiyatro ekiplerinde ve kısa filmlerde yer almıştır. Başarılı oyuncu Cemre Gümeli lise yıllarında Müzikal Tiyatro ve Clown eğitimleri de aldı. 2014 yılında New York’a giderek bir süre orada kalmış ve Meisner Tekniği üzerine eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra ise ekranlara başlamıştır. 

Hareketli bir çocukluk geçirmiş olan güzel oyuncu ilk olarak piyano dersleri almıştır. Cemre Gümeli ilk dizisi nedir diyenler için güzel oyuncu ilk olarak “Tatlı İntikam” dizisinde oynamıştır. Bu aşamadan sonra profesyonel oyunculuğa başlamıştır. İlk dizisinde heyecanlı olsa da kısa bir sürede oyunculuğa alışmıştır. Daha sonra başka dizilerde yer alarak oyunculuk yapmaya devam etmiştir. 

Oyunculuğu ile kısa zamanda dikkatleri üzerine toplamayı başaran Cemre Gümeli kimdir diye merak edenler için ilk akla son dizisindeki karakteri gelmektedir. Oyuncumuz kahve içmekten ve yeni yerler gezip görmekten büyük keyif alan bir insan olduğunu belirtmiştir. Güzel oyuncu ilk dizisinin ardından “Servet” dizisinde yer alan oyuncu böylelikle ikinci kez oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Ünlü oyuncu Servet televizyon dizisinden sonra ise “Elimi Bırakma” dizisinde yer almış ve bu dizide Cansu karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında Kumbaraca 50 ekibine dahil olmuştur. Shakespeare’in 3. Richard oyununda Lady Anne karakterinde rol almıştır. Güzel oyuncu Royal Academy of Dance sertifikalı bale eğitimi almıştır. Cemre Gümeli hangi dilleri biliyor diye merak edenler için ünlü oyuncu Almanca ve İngilizce konuşmaktadır.

Cemre Gümeli Film Ve Tv Dizileri 

  • 2021 yılında Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıca tv dizisinde rol almıştır.
  • 2020 yılında Bay Yanlış tv dizisinde rol almıştır.
  • 2019 yılında Elimi Bırakma tv dizisinde rol almıştır. 
  • 2018 yılında Servet tv dizisinde rol almıştır.
  • 2016 yılında Tatlı İntikam tv dizisinde rol almıştır.
  • Başarılı oyuncu Bir Yaz Gecesi Rüyası tiyatro oyununda rol almıştır.

Yorum yapın