Damlasu İkizoğlu Kimdir?

Hem etkileyici güzelliğiyle hem de başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken bir isim olan Damlasu İkizoğlu, son zamanların en büyük ilgi çeken figürlerinden biri haline gelmiştir. Doğumunu Antalya’da 8 Temmuz 1998 tarihinde gerçekleştiren oyuncu Damlasu İkizoğlu, hem hangi yılda doğduğu hem de nerede dünyaya geldiğiyle merak konusu olmuştur. Damlasu İkizoğlu kaç yaşında sorusu karşımıza sıklıkla çıkmaya başlamıştır. 1998 yılının Temmuz ayında Antalya’da hayata gözlerini açan Damlasu İkizoğlu yaş hesapladığımızda 24 yaşında olduğunu görüyoruz. 

Ekranda sıkça karşılaştığımız ve sevdiğimiz yüzlerden biri olan 24 yaşındaki Damlasu İkizoğlu’yla ilgili diğer merak edilen konular, boyu ve burcu hakkındadır. Damlasu İkizoğlu’nun boyu 1,68 cm olarak ölçülmüş ve 8 Temmuz’da doğduğu için Yengeç burcu olarak sınıflandırılan su grubundan bir burçtur.

Damlasu İkizoğlu adlı 24 yaşındaki genç oyuncunun yaş ve burcundan daha fazla detay merak konusu olmuş ve internette kullanıcılar onun üniversiteden mezuniyeti ve çalışma alanlarını sorgulamışlardır. İkizoğlu, Marmara Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nü başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde temel ve kamera önü oyunculuk eğitimi de alarak yeteneklerini geliştirmiştir.

Kariyerine reklam filmleriyle başlayan Damlasu, 2020 yılında Star TV’de yayınlanan “Babil” adlı dizide Buse rolüyle televizyon dünyasına giriş yapmıştır. Bu yetenekli oyuncu, sonrasında yapılan projelerde de talep görmeye başlayarak popülerleşmiştir. 2021 yılı itibariyle Atv kanalında ekrana gelen “Kardeşlerim” adlı dizide de performansını sergileyerek başarısını devam ettirmektedir.

24 yaşındaki başarılı oyuncu Damlasu İkizoğlu hakkında internette sıkça rastlanan sorular, Damlasu İkizoğlu sevgilisi olup olmadığı, sevgilisinin kim olduğu ve ayrılıp ayrılmadıklarıdır. Damlasu İkizoğlu’nun bir süredir meslektaşı Oral Özer ile bir ilişkisi olduğu biliniyor. Önümüzdeki bölümlerde İkizoğlu’nun canlandırdığı Melisa karakteri yer almayacak. 

Başarılı oyuncu hakkında sıklıkla sorulan sorulardan biri de Damlasu İkizoğlu öldü mü sorusudur. Ancak bu soru dizideki karakteri için sorulmuştur. Daha doğrusu arama motorlarında çoğunlukla karşımıza çıkan soru şekli Damlasu İkizoğlu neden ayrıldı şeklindedir.  Kardeşlerim dizisinde önemli bir rolü olan Damlasu İkizoğlu, senaryo nedeniyle diziden ayrılacağını sosyal medya hesabından duyurdu. İkizoğlu’nun yakın zamanda başka bir dizi projesinde başrol üstleneceği söylentiler arasında yer alıyor. 

Güzel ve başarılı oyuncu Damlasu İkizoğlu Twitter hesabında 38,3 bin takipçisi bulunmaktadır.

Damlasu İkizoğlu Oynadığı Diziler: 

  • Babail (Buse) – 2020
  • Kardeşlerim (Melisa Atakul) – 2021
  • Baba (Kübra Saruhanlı) – 2022 TV Dizisi

Yorum yapın