Damla Makar Kimdir?

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Damla Makar, başarılı bir oyuncu ve tiyatrocu olarak tanınmaktadır. İstanbul doğumlu olan Makar, 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara’daki eğitim hayatı süresince çeşitli tiyatro sahnelerinde yer almış ve Avrupa’nın değişik şehirlerinde de oyunlarında seyirci karşısına çıkmıştır. Liverpool’dan Budapeşte’ye kadar pek çok uluslararası sahnede performans gösterme şansı yakalamıştır. Damla Makar, 2020 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuş olup, akabinde Polonya’nın Varşova şehrinde yer alan The Aleksander Zelwerowicz Uluslararası Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimine devam etmiştir.

Dizi oyunculuğuna başlayarak kariyerine ilk adımı atan Makar, Seni Çok Bekledim isimli dizide rol üstlenmiştir. En güncel olarak Damla Makar Üç Kuruş dizisinde Halide karakterine hayat vererek seyirciyle buluşmuştur. Damla Makar, oyunculuk faaliyetlerini Televi Menajerlik bünyesinde yürütmekte olup, hem tiyatro sahnelerinde hem de televizyon dünyasında kendini göstermektedir. 25 yaşında, 1.65 metre boyunda olan aktris Damla Makar’ın kilosu 50’dir ve saçları ile gözleri kahverengidir. 

Doğal ve duru bir güzellik sergileyen Makar’ın özel hayatı hakkında sevgilisi kimdir sorusu şimdilik yanıtsız kalmaktadır. Bu konuda herhangi bilgiye rastlanmamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanarak takipçileriyle iletişime geçen başarılı oyuncunun sosyal medya hesapları paylaşılmış bulunmaktadır. Twitter ve Instagram hesapları @makarinad kullanıcı adı altında mevcuttur.

Damla Makar Oynadığı Sinema ve Diziler:

  • Üç Kuruş 
  • Seni Çok Bekledim 

Bazı Tiyatro oyunları:

  • Fizikçiler (2020)
  • Küçük Tekneler İçin Fırtına Uyarısı (2020)
  • Sailing (2019)
  • 6 Hotels (2018)

Yorum yapın

takipçi satın al