Cemile Canyurt Kimdir? 

Cemile Canyurt 15 Mart 1992 yılında dünyaya gelmiştir. Bu durumda Cemile Canyurt burcu nedir diye merak edenler için balık burcu kadınıdır. Cemile Canyurt kaç yaşındadır sorusu da son zamanların merak edilen soruları arasında yerini almıştır. Başarılı oyuncu 31 yaşındadır. Cemile Canyurt hangi üniversite mezunu diye merak edecek olursanız güzel oyuncu Bolu Abant İzzet Baysal Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Cemile Canyurt kimdir sorusunu kısaca cevaplayacak olursak oyuncumuz tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu aynı zamanda senaristtir. Tam adı ise Cemile Çiğdem Canyurt’tur. Genel olarak Ankara’da büyümüştür. Başarılı oyuncu Ankara’da özel bir tiyatroda eğitim almıştır. 

Cemile Canyurt, üniversitesi toplulukları ve özel tiyatroların oyun ve organizasyonlarında yer almıştır. Kısa filmlerde oynadığı da olmuştur. Aynı zamanda Okul biter bitmez İstanbul’a yerleşerek 2016’da BKM Mutfak’ da Doğaçlama Tiyatro Ligine katılmıştır. 3 arkadaşıyla birlikte Geçici Tiyatro olarak sezonu birincilikle bitirip güzel bir başarıya imza atmıştır. Bu başarıdan sonra 2017 yılında BKM Mutfak Altyapı ekibine dahil oldu ve skeçler yazıp oynamaya başlamıştır. 2019 yılına gelindiğinde Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer almaya başlamıştır. Bu kadroda oyuncu ve senarist olarak yer almaya devam etmektedir. Cemile Canyurt sinema filmi var mı diye bakacak olursak sevilen oyuncu 2015 yılından itibaren çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. 

Sempatik oyuncu Cemile Canyurt babası kendisi gibi oyuncu olmasını istememiştir. Bundan kaynaklı oyunculuğa yönlendirmemiştir. Gıda Mühendisliği bölümüne yönelmiş ancak oyunculuğa karşı olan isteğini hiç söndürmemiştir. Bundan kaynaklı olarak sempatik isim üniversite topluluklarında gerekse özel tiyatrolarda yer almıştır. Bkm ekibinde ise yazdığı skeçler ve komik tarafıyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen bir diğer konu ise Cemile Canyurt evli mi sorusudur. 2020 yılının Temmuz ayında Mertkan Kaya ile evlenmiştir. İkili evlendikten 1 yıl sonra çok güzel bir düğün yapmıştır. Stand Talents ajanda bağlı olan başarılı oyuncu düğününden kareleri de ınstagram hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşmayı ihmal etmemiştir. 

Mertkan Kaya ise Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun olmuştur. Mertkan Kaya’nın asıl mesleği ise kamera operatörüdür. Cemile Canyurt eşi kimdir diye aratıldığında bu bilgilere ulaşmak mümkündür. Cemile Canyurt Ben Gri dizisi de en çok arıtılanlar arasındadır. 16 Kasım 2022 tarihinde Disney Plus’da yayınlanmaya başlamıştır. Ben Gri dizisi kısa zamanda oldukça fazla izlenmiştir. Başrollerinde Timuçin Esen, Ebru Özkan ve Alican Yücesoy’un üstlendiği dizi toplamda sekiz bölümden oluşmaktadır. Cemile Canyurt ise dizide Deniz karakterinde rol almıştır. Aynı zamanda başarılı dizinin yönetmenliğini de Taylan Biraderler üstlenmiştir. 

Cemile Canyurt Sinema Filmi ve Tv Dizileri 

  • 2022 yılında Ben Gri tv dizisinde Deniz karakterinde rol almıştır.
  • 2022 yılında Çöp Adam tv dizisinde Begüm karakterinde rol almıştır.
  • 2019-2022 yılında Çok Güzel Hareketler 2 tv programında Cemile kendisi olarak rol almıştır.
  • 2018 yılında Şahsiyet tv dizisinde Gonca karakterinde rol almıştır. 
  • 2017 yılında Ver Elini Aşk tv dizisinde Kiraz karakterinde rol almıştır. 
  • 2015-2016 yılında İnadına Aşk tv dizisinde Habibe Satırcı karakterinde rol almıştır. 

Yorum yapın