Doch (Oğuzhan Özyetiş) Kimdir ?

1999 yılında Ankara doğumludur. E-sporcu olan Doch asıl adı Oğuzhan Özyetiş’tir. Avrupa Şampiyonu unvanı ile Dubai’ye giden Doch Oğuzhan, büyük bir etkinlik içerisinde Türkiye’yi temsil ederek Türkiye’yi gururlandırmıştır. Her geçen gün tanınmasının ardından Doch kimdir? Doch kaç yaşında ve Doch nereli gibi konular merak konusu olmaya başlamıştır.

22 yaşında olan Doch e-spor dalında mobil oyun platformlarında profesyonel bir oyuncudur. Youtube platformu üzerinde 2.18 milyon takipçisi bulunmaktadır. Oğuzhan Özyetiş’in diğer sosyal medya hesapları da oldukça kuvvetlidir.

2017 yılında Liseden mezun olmuştur. Dershaneye devam ederken dedesi ona ilk akıllı telefonu olan iPhone 7 plus hediye etmiştir. Doch’un hikayesi de artık burada başlamıştır. Pubg mobile henüz yayınlanmadığında boş zamanlarında Twitch izleyerek geçirmiştir.

2018 yılı Ocak ayından itibaren Pubg mobile oyunu çin sunucularında çıkında Çin sunucuları üzerinde oyunu oynamaya başlamıştır. Sosyal medya hesapları üzerinden de Pubg mobile gruplarına üyelik gerçekleştirmiştir. Pubg mobile üzerinden şu anki takım arkadaşları arasında bulunan Cihan (Kaptan) ve Mezarcı ile tanıştı. Bir ekip oluşturarak kendine Klanın adını Kaos olarak belirlemişlerdir.

2018 yılı Mart ayında Pubg Mobile Globale üzerine çıkınca Klan kurularak Instagram platformu üzerinden de paylaşım gerçekleştirerek kendi kitlesini oluşturmuştur. Doch, 2018 yılında Pubg Mobile oyun kurucusunun düzenlemiş olduğu Star Challenge turnuvasında Avrupa şampiyonası aldıktan sonrasında Dubai’de yapılacak Dünya şampiyonalarına katılmaya hak kazanmıştır. Şampiyona da 11. Olduktan sonrasında Youtube üzerinden içerik üretmeye yaparak yayıncılık hayatına başladı. 

Doch Ne Kadar Kazanmaktadır? 

Oyuncu Doch asıl adı Oğuzhan Özyetiş’e ne kadar kazandığı konusuna soru yöneltilmiş olduğunda ‘Neo TV üzerinden kazandığı para, youtube videolarından ve sponsorluktan kazandığı para ve sponsorlar tarafından yaklaşık olarak 50-70 aralığında gelir elde etmiş olduğu şeklinde cevap vermiştir.

Doch’un Sevgilisi Kimdir?

Doch’un sevgilisi Zehra’dır. Zehra nasıl tanıştıkları konusunda yayında anlatmıştır. Yayın içerisinde iki sene öncesinde deli gibi pubg oynadığını ifade etmiştir. Zehra sınavlara hazırlanmak için pubg oynamayı bıraktığında yayınları izlemeye başlamıştır. Bu sırada Doch ile karşılaştığını ifade etmiştir.  Doch’un yayınlarını izlerken oldukça eğlendiğinden bahsetmiştir. Daha sonra Doch’u Nimo TV de izlemeye başlamıştır. Doch’un Bursa’ya geleceğini öğrendiğinde Doch’a Bursa’yı gezdirmek istediğine dair mesaj atmıştır. Doch da kabul etmesi durumunda tanışmalarına vesile olmuştur.

Yorum yapın