Ebrar Karakurt Kimdir?

Ebrar Karakurt U18 Avrupa Şampiyonası en iyi smaçörü ünvanına sahiptir. Ebrar Karakurt ne zaman doğmuştur sorusuna bakacak olursak  17 Ocak 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Bu durumda ünlü voleybolcu oğlak burcuna sahiptir.  Milli voleybolcu için en çok sorulan sorulardan biri de Ebrar Karakurt boyu kaçtır sorusudur. Pasör çaprazı olarak oynayan voleybolcunun boyu 1,96 metredir.  Ebrar Karakurt nerede doğmuştur diye soracak olursak Balıkesir doğumludur. 

Başarılı voleybolcu Tokya 2020’nin yıldızlarından Ebrar  Karakurt 23 yaşındadır. Ebrar Karakurt voleybola ne zaman başlamıştır bir başka çok aratılan bir sorudur. Başarılı voleybolcu, voleybola 12 yaşında Vakıfbank Spor Kulübü’nde başlamıştır. Vakıfbank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşama fırsatı bulmuştur. Oldukça yetenekli olan smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve bu sürede zaman zaman forma giyme şansı da bulmuştur. U23 Milli Takımı ile Dünya Şampiyonu olmuştur.

 Ebrar Karakurt U18 Milli Takımı ile mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda “ En İyi Smaçör” ödülünün sahibi olmuştur. 2018 yılında Vakıfbank A Takımı’na yükselen ünlü voleybolcu 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğa ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşama fırsatı bulmuştur. Genç yaşında büyük başarılara imza atmıştır. Ebrar Karakurt hakkında en çok aratılan sorulardan biri ise Ebrar Karakurt hangi takımda oynuyor sorusudur. 2021 yılı itibarıyla Türkiye kadın milli voleybol takımı oyuncusu olmuştur. Aynı zamanda 2021 Mayıs ayından itibaren de Igor Gorgonzola Novara’da oynuyor. Ebrar Karakurt, İtalya liginin takımlarından Igor Gorgonzola Novara ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Ebrar Karakurt’un çarpıcı performanslarıyla yükselişi de hızlı oldu. Teklifler de ardı sıra geldi ve genç yaşında çok iyi bir kariyere sahip oldu. Voleybola başladığı tarihten itibaren İtalya’da oynamak istediğini söylemiştir. Hırslı yapısıyla dikkatleri üzerine toplayan Ebrar Karakurt sırada altın madalyanın olduğunu da röportajlarında belirtmiştir. 

Ebrar Karakurt röportaj verdiğinde Balıkesir’in mahalle kültüründe yetişmekten mutluluk duyduğunu ve bunun da kendine büyük tecrübe kattığını belirtmiştir. Büyüdüğü yeri sevse de voleybol aşkının ağır basmasıyla beraber Balıkesir’in kendisine küçük geleceğini tahmin etmiştir. Boş zamanlarında oyuncaklarla veya farklı türden hobiler yerine voleybol oynamayı öncelik sırasına koymuştur. 

Başlangıçta antrenörlere kendini göstermeyi hedeflemiştir. Ebrar Karakurt daha sonralarında İstanbul’a kendi deneyimleriyle devler ligine gelmeyi başarmıştır. Ebrar Karakurt karakter özellikleri küçüklüğünden itibaren hırslı olmayışla ve başarıya aç olmasıyla bilinir. Sürekli dereceye oynamayı seven ve çalışkan yapısıyla dikkatleri üzerine toplamıştır. 

Yorum yapın

takipçi satın al