Ahmet Şafak Kimdir?

Ahmet Şafak , Türk müzik dünyasında sevilen başarılı isimlerinden biridir. Müzik kariyerinin yanı sıra yazar olarak önemli eserlere imza atan sanatçı, müzik ve edebiyatı ortak paydada yürütmektedir. Müzik kariyerine başladığı yıldan itibaren günümüze kadar sanat dünyasına birçok albüm kazandıran Ahmet Şafak, albüm ve tekli eserlerinin yanı sıra 17 kitabı ile sanatseverlerin kalbine dokunmuştur.

Güçlü sesi, duygusal şarkıları ve sahne performansıyla tanınan Türk müzik sanatçısı Ahmet Şafak, kendine özgü tarzı ve başarılı çalışmalarıyla geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Müzik kariyerine ek olarak televizyon programları ve dizi projelerinde de yer almıştır. Kendine özgü kişiliği ve tavırlarıyla da tanınan sanatçı, televizyon ekranlarında da başarılı bir performans sergileyerek sanat dünyasında önemli projelere imza atmaya devam etmektedir.

Ahmet Şafak Hayatı

Müzik, edebiyat ve sinemayı birlikte başarıyla yürüterek sanat dünyasında adından söz ettiren sanatçı Ahmet Şafak, evli ve üç çocuk babasıdır. Aslen Rizeli bir ailenin yedinci çocuğu olan Şafak, İstanbul doğumludur. 90’lı yılların sonunda ilk albümünü yayınlayarak müzik dünyasına güçlü bir giriş yapmıştır. 2000 yılında yayınladığı ikinci albümü ile geniş kitleler tarafından tanınan sanatçı, günümüzde aktif olarak müzikle ilgilenmektedir. 

Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde konser veren sanatçı, şöhret kaygısı gütmeden sanat dünyasına önemli eserler kazandırmaya devam ediyor. Profesyonel müzikle yazarlığı bir arada yürütmekte olup 1992 yılında yayınladığı kitabından itibaren günümüze kadar 17 kitabını okuyucusuyla buluşturmuştur. Milli duyguları ön planda tuttuğu kitaplarının yanı sıra inceleme, polisiye ve çocuk kitapları ile her tarza hitap etmeyi başarmış ve günümüzde aktif olarak sanat dünyasında yerini almaktadır.

Ahmet Şafak Eserleri

Ahmet Şafak, kendine özgü tarzıyla müzik dünyasına adeta yeni bir soluk getirmiştir. Albümleri ve kitaplarının yanı sıra çeşitli film ve dizi projeleri ile ekranlarda da karşımıza çıkmış olup sanatın her alanında kendine özgü tarzını yansıtmayı başarmıştır. 

1999 yılında yayınladığı ilk albümü ‘Yüreğim Yüreğinle’ sonrasında ikinci albümü ‘Yalnız Kurt’ müzik dünyasına güçlü bir giriş yapmasını sağlamıştır. Öne çıkan Ahmet Şafak albümleri arasında;

 • Yüreğim Yüreğinle
 • Yalnız Kurt
 • Ben Hala Nöbetlerdeyim
 • Aşk ve Vatan
 • Vatan Gözlüm
 • Ayyıldız Kolye

Anadolu Rock tarzındaki albüm çalışmalarının yanı sıra 1992 yılında kaleminden çıkan ‘Türk Asrına Girerken’ adlı eseri, güçlü bir kalemi olduğunu okuyuculara hissettirmiştir. Deneme, polisiye ve tarihi roman tarzındaki eserleri ile Türk edebiyatına önemli katkılar sunmuştur. Ahmet Şafak kitapları ve eserlerinden bazıları;

 • Kan Meclisi 1915
 • Kurdun İntikamı
 • Kurt Ateşi
 • Türkiye’de Sanatçı Olmak
 • Çanakkale Cephesi’nde Aşk ve Suikast
 • Duru ile Can Tarih Parkında

Müzik ve edebiyata ek olarak çeşitli programlar, film ve dizilerde rol alan sanatçı, 2019 yılında senaryosunu kendi yazdığı ‘Kuşatma’ filminde aynı zamanda yapımcılığı ve başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Kuşatma filmiyle beyaz perdeye giriş yapan Ahmet Şafak, sevenlerini heyecanlandıracak birçok proje ve eser için çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yorum yapın

takipçi satın al