Ela Rumeysa Cebeci Kimdir?

Ela Rumeysa Cebeci 31 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.  Bu durumda Ela Rumeysa Cebeci burcu nedir diye bakacak olursak güzel oyuncu ikizler burcudur. İkizler kadını Ela Rumeysa zeka ve hızlı düşünmesi ile bilinir. Değişken bir ruh haline sahiptir. Bir anda hem çok mutlu olup hem de bir anda mutsuz olabilirler. İkizler kadını problem çözme yetenekleri ile de ön plana çıkarlar. Ela Rumeysa Cebeci’nin boyu kaç merak edilen sorular arasındadır.

Başarılı oyuncu 1.71 metre boyunda 55 kilodadır. Ela Rumeysa Cebeci nerede okudu diye soracak olursanız güzel oyuncu Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bu bölümün yanında Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi  ve İleri Oyunculuk Yüksek Lisans yapmıştır. Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi alanında da bir kariyeri bulunmaktadır. 

Oyuncu Ela Rumeysa Cebeci çalışma hayatına ilk olarak nerede başlamıştır araştırma konuları arasındadır. Ela Rumeysa Trt 1 televizyonu ile birlikte çalışma hayatına başlamıştır. Güzel isim ilk olarak muhabirlik yapmaya başlamış ardından ise oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir. Zamanla çeşitli dizi ve filmlerde roller almıştır. Ela Rumeysa Cebeci’nin ilk oynamış olduğu dizi ise 2011 yılında yayınlanan “Kanıt” isimli bir tv dizisidir.  

Ela Rumeysa Cebeci ilk dizisinde oynadıktan sonra “ Yıllar Sonra” ve “Nuri” dizilerinde rol almıştır. Ela Rumeysa ilk sinema filmi deneyimini ise 2012 tarihinde “Fetih 1453” isimli filmle birlikte gerçekleştirmiştir. Son olarak 2017 tarihinde “ Şevkat Yerimdar” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Güzel isim oyunculuk sonrası tekrar kendi sunuculuk mesleğine dönmüştür. Aslında Ela Rumeysa Cebeci mesleği nedir diye soracak olursanız sunuculuk cevabı vermek daha doğru olacaktır. Mesleğine geri dönen güzel isim 2017-2019 yılları arasında TGRT Haber bünyesinde görev almıştır.

 2019’dan sonra TGRT Haber televizyonundan ayrılıp Tv100 kanalına geçmiştir. Şanda ise hala Tv 100 kanalında sunuculuk mesleğini yapmaya devam etmektedir.  Her saban “Gün Uyanıyor adındaki program ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Bundan da büyük mutluluk ve keyif aldığı belirtir. Güzel sunucu radyo programcılığı yaptığı bir dönem de olmuştur. Hatta ilk olarak İstanbul Fm radyolarında yaptığı program ile tanınmıştır. Ela Rumeysa Cebeci sosyal medya durumuna bakılırsa ınstagram üzerinden 535 gönderisi bulunur. Aynı zamanda başarılı sunucunun 1,1 milyon takipçisi bulunur.

Ela Rumeysa Cebeci Film Ve Tv Dizileri

  • 2011 yılında Kanıt tv dizisinde rol almıştır. 
  • 2011 yılında Nuri tv dizisinde rol almıştır.
  • 2011 yılında Yıllar Sonra tv dizisinde rol almıştır. 
  • 2012 yılında Fetih 1453 sinema filminde rol almıştır.
  • 2017 yılında Şevkat Yerimdar tv dizisinde rol almıştır. 

Yorum yapın

takipçi satın al