Emrullah Sürmeli Kimdir?

Son dönemlerin en ilgi çeken TikTok fenomenlerinden biri olan Emrullah Sürmeli, 2000 yılında Adana’nın Karaisalı ilçesinde dünyaya geldi. Emrullah Sürmeli kimdir sorusuyla sıklıkla karşılaşınca bu yazıda kendisi hakkında daha detaylı bilgiler vermeye karar verdik. Adanalı kökenli olan Emrullah Sürmeli’nin aslen nereli olduğu ve doğum tarihi de merak edilen konular arasında yer almıştır. Emrullah Sürmeli kaç yaşında diye soracak olursanız bu soruya yanıt olarak şu cevabı verebiliriz, 2023 yılında 23 yaşında olan ünlü TikToker, 2000 yılında doğmuştur.

Emrullah Sürmeli’nin boyu ve burcu da hayranları tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında “Emrullah Sürmeli boyu kaç cm?” ve “Emrullah Sürmeli burcu nedir?” gibi sorular sorulmaktadır. Oğlak burcu olan Emrullah Sürmeli boyu 1.70 cm’dir. Takipçileri, genç fenomenin eğitimiyle ilgili de merak içindedir. Özellikle hangi liseden mezun olduğu veya hangi okuldan diplomasını aldığı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Emrullah Sürmeli, eğitim hayatını tamamladığı Adana Karaisalı Lisesi’nden mezun olmuştur.

Emrullah Sürmeli, sosyal medya platformlarındaki başarı ve eğlenceli içeriklerinin yanında oynadığı dizilerle de geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Adanalı gururumuz olan bu genç yetenek, Emrullah Sürmeli TikTok dünya genelinde kendinden söz ettirmektedir. Emrullah Sürmeli hakkında arama motorlarında en çok geçenlerden biri olan “babası ne iş yapıyor?” sorusuyla merak edilen bir isimdir. Babası, Adana’da bir restoran işletmeciliği yapmaktadır. Genç TikToker, tuttuğu eğlenceli ve ilgi çekici videolarla milyonlarca takipçiye ulaşmıştır. Babasının restoranında zaman zaman garsonluk yaparak işletmeye katkı sağlamayı amaçladığı da bilinmektedir.

Emrullah Sürmeli, oyunculuk kariyerine Sıfır Bir dizisinde rol alarak başladı ve bu dizi sayesinde kariyeri büyük bir ivme kazanmıştır. Oyunculuk kariyerine Sokağın Çocukları adlı diziyle devam etti. Sıfır Bir dizinin sinema kaydında da yer almış ve başarılı bir performans sergilemiştir. TikTok platformu üzerinden paylaşılan videolarla da büyük ilgi gören Emrullah Sürmeli, kısa sürede sadece TikTok ile değil oyunculuk yetenekleriyle de konuşulmaya başlanmıştır. 

Başarılı oyuncu Emrullah Sürmeli, her ne kadar YouTuber ya da TikToker gibi etiketleri kabul etmese de, özellikle TikTok’taki içerikleri sayesinde büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş ve bu platform üzerindeki başarılı ve eğlenceli içeriklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Emrullah Sürmeli, günümüzde en çok merak edilen isimlerden biri olup, başarıları ve performansıyla kişiler arasında popülerliğini sürdürmektedir.

Kariyerine dizilerin ardında bir şarkı çıkararak devam etmeyi tercih etmiştir. İlk şarkısı olan ‘Baba’ isimli parçayı 2021 yılında çıkarmış ve kitlesi tarafından desteklenmiştir. Sonraki yıl, 2022’de ‘Hakkettim’ isimli parçasıyla çıkışına devam etmiştir. Emrullah Sürmeli öldü mü sorusu ortaya atılan yalan haberlerden dolayı sıklıkla sorulsa da bu sorunun sorulması için bile yeterli gerekçe bulunmamaktadır. 

Emrullah Sürmeli Şarkıları

  • Baba – 2021
  • Hakettim – 2022

Emrullah Sürmeli Rol Aldığı Film ve Diziler

  • 2018-2019 yılları arasında BluTV dizi olan Sıfır Bir’de Kararlı Çocuk rolünde oynamıştır.
  • 2020 yılında BluTV’de yayınlanan Sokağın Çocukları dizisinde Sedat karakterinde rol almıştır.
  • 2020 senesinde dizinin yakaladığı popülerlik sonucunda sinema filmi de çekilen Sıfır Bir filminde de Emrullah karakterinde rol almıştır. 
  • 2022 yılında Kıyma adlı TV dizisinde Baran isimli karaktere hayat vermiştir.

Yorum yapın