Hande Subaşı Kimdir?

Hande Subaşı 21 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Hande Subaşı kaç yaşındadır diye merak edecek olursanız şu an da 39 yaşındadır. Türk oyuncu ve manken olun Hande Subaşı burcu Balıktır. Aslen Elazığlıdır. Güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan oyuncu Hande Subaşı boyu kaç en merak edilen sorular arasında yerini alır. Başarılı oyuncu 176 santimetrede ve 57 kilodadır. Saç rengi kumral göz rengi ise yeşildir. Bakanların bir daha bakacağı alımlı bir duruşu vardır.

Oyuncu Hande Subaşı orta ve lise eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamlamıştır. Hande Subaşı hangi bölümden mezun oldu diye bakacak olursak. Başarılı oyuncu İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olmuştur. Hande Subaşı Miss Turkey güzellik yarışmasında kaçıncı oldu sorusu da oldukça merak edilmiştir. Başarılı oyuncu güzelliğini 2005 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci olarak kanıtlamıştır. Daha sonrasında Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve En İyi Ulusal Kostüm Ödülünü de almıştır. 

Hande Subaşı genellikle televizyon dizilerinde oynamıştır. Ancak Show Tv’de yayınlanan “ Şarkı Söylemek Lazım” yarışma programının 2007 yılında katılmıştır. 2009 yılında “ Gelecekten Bir Gün ve Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği “Güneşi Gördüm” adlı filmlerinde oynamıştır. Hande Subaşı 2012 senesinin yazında “Tiyatro Kedi” tiyatrosunda sahnelenen “Kamelyalı Kadın” adlı müzikalde ilk kez tiyatro sahnesinde rol alma fırsatı bulmuştur. 

Aynı zamanda televizyon da yayınlanan “ Düşman Kardeşler” adlı dizide oynamıştır. Hande Subaşı evliliği 25 Ağustos 2012 tarihinde Can Tursan ile Suada’da yapılan törenle evlenmiştir. Hande Subaşı boşandı mı sorusunu cevaplarsak 4 yıllık eşi iş adamı Can Tursan’dan anlaşmalı olarak mart ayında boşanmıştır. Daha sonra ismi başka insanlarla anılsa da şu anda 2 yıllık bir ilişkisi bulunmaktadır. Alican Ulusoy ile uzun süredir birlikte olan Hande Subaşı verdiği bir röportajında sevgilisinden güzel adam diye bahsetmiştir. İmalarından sevgilisine ne kadar hayran olduğu ortaya çıkmaktadır. 

 8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’DE BAŞLAYAN “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırmıştır. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın , Serdar Gökhan, Hülya Arcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol almıştır.

Hande Subaşı Film ve Tv Dizileri 

 • 2006 Adak tv dizisinde Nazlı karakterinde rol almıştır. 
 • 2006 Kuşdili tv dizisinde rol almıştır.
 • 2007-2009 Elveda Rumeli tv dizisinde rol almıştır.
 • 2009 Gelecekten Bir Gün sinema filminde rol almıştır 
 • 2010 Elde Var Hayat tv dizisinde Zeynep karakterinde rol almıştır. 
 • 2011 Anadolu Kartalları sinema filminde rol almıştır. 
 • 2012 Düşman Kardeşler dizisinde Selin karakterinde rol almıştır.
 • 2013 Merhamet tv dizisinde rol almıştır.
 • 2014-2015 Diriliş: Ertuğrul tv dizisinde Aykız karakterinde rol almıştır. 
 • 2017 Aşk Uykusu sinema filminde rol almıştır. 
 • 2020 Baht Oyunu tv dizisinde rol almıştır. 

Yorum yapın