Masterchef Sergen Kimdir?

Masterchef Sergen diğer bir adıyla Sergen Özen 27 Temmuz 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sergen Özen kaç yaşındadır diye merak edenler için başarılı aşçı 27 yaşındadır. Sergen Özen burcu nedir diye bakacak olursak temmuz ayında dünyaya gelmesi sebebiyle aslan burcu erkeğidir. Aslan burcu erkeğine genel anlamda bakacak olursak özgüvenli, korumacı, gururlu, idealist, yönetmeyi seven, cömert, iyimser, çocuk ruhlu, ilgi çekmeyi seven, çalışkan, hırslı ve bazen egoist olabilen bir tarafı vardır. Sergen Özen’in tanındığı Acun Ilıcalı’nın tv programında yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasına bakıldığında burcunun özelliklerini fazlaca yansıttığını söyleyebiliriz. Genel olarak kendi sezonundan arkadaşlarını koruyan özgüvenli yapısıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Sergen Özen’in yönetmeyi sevmesi ve hırslı oluşu ile kaptanlık yarışlarında onu bir tık ön plana çıkarır. Bazen egoist tavırları ile karşı takımın tepkisini görse de genel olarak sevilen bir tarafı vardır. Masterchef Sergen nerelidir diye merak edenler için başarılı şefin aslen Tekirdağlı olduğu bilinir. Şivesi ve komik yapısıyla oldukça geniş bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Sergen Özen Instagram hesabına bakıldığında kullanıcı adının sergenozn olduğu bulunur. 1 milyon takipçisi ve 71 gönderisi vardır. Sergen Özen aşçılık mesleğine nasıl başladı sorusu da oldukça merak edilmiştir. Aşçılık mesleğine Tekirdağ Turizm Otelcilik Lisesinde başlamıştır. Masterchef Sergen hangi üniversite mezunu diye araştırıldığında başarılı aşçının Pamukkale Üniversitesi aşçılık bölümü mezunu olduğu bulunur.

Sempatik şef Sergen Özen 10 seneyi aşkın bir süredir aşçılık yapmaktadır. İstanbul’daki gastronomi yarışmasında üçüncülüğü bulunmaktadır. Ayrıca Alanya Altın Kepçe’de birincilik elde etmeyi başarmıştır. Sergen Özen dükkanı da oldukça merak konusudur. Köftecilik üzerine dükkanı bulunur. Sergen Özen 2020 yılında yarışmaya katılmış ancak yemeğine sos eklemeyi unuttuğu için eleme turundan geçememiştir. 2021 sezonuna damgasını vurarak akıllara kazınmayı başarmıştır. Programın ardından Tekirdağ’da Köfteci Sergen isimli dükkanını açmıştır. Sergen Özen kaçıncı oldu sorusu da sık aratılanlar arasındadır. Masterchef 2021’i 4. Olarak tamamlamayı başarmıştır. Daha sonra 2023 All Star’a katılarak yarım kalan hikayesini tamamlamak istediğini söylemiştir.

2023 sezonunda da dikkatleri üzerine toplamayı başarmış yemekleri ile ön planda kalmaktadır. Masterchef All Star programı halen devam etmekte yarışma izleyenleri merakla birinciyi beklemektedir. Sergen Özen hayranlarının merak ettiği diğer sorular ise Sergen Özen boyu kaçtır ve Sergen Özen kaç kilogramdır sorularıdır. Yakışıklı şef hakkında bu bilgilerde bir netlik yoktur. Aynı şekilde hayranları tarafından merak konusu olan Masterchef Sergen sevgilisi var mıdır sorusunun da net bir cevabına ulaşılamamıştır. Kendisi de bu konularla ilgili bir açıklama da bulunmamıştır. 

Yorum yapın

takipçi satın al