Masterchef Tunahan Kimdir?

Tunahan Ak 2001 yılında dünyaya gelmiştir. Bu durumda en çok sorulardan biri olan Mastarchef Tunahan kaç yaşındadır sorusunun cevabı 2023 yılı itibariyle 22 yaşındadır. 2 Mayıs doğumlu olan Tunahan Ak Boğa burcudur. Tunahan Ak aslen nerelidir sorusunun cevabı ise başarılı yarışmacı aslen Bursalıdır. Masterchef yarışmasına katıldığı ilk bölümde patates yatağında bonfile yapmıştır. İki jüriden evet oyu alarak ikinci tura çıkmaya hak kazanmıştır. 

Masterchef Türkiye 2021 eleme turuna gelen Tunahan Ak o zamanlar daha 19 yaşında genç bir aşçıdır. Yarışmaya İstanbul’dan katılmıştır. Masterchef Tunahan kimdir diye bakacak olursak yakışıklı yarışmacı aşçılık lisesi mezunudur. Bolu’da 4 sene yatılı okuduğunu ve 1,5 sene ise Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalıştığı söylemiştir.

Tunahan Ak hayatında bir değişiklik olması için yarışmaya katıldığı belirtmiştir. Masterchef Türkiye yarışmasına katılmasının iyi bir fırsat olduğunu belirtmiştir. Tunahan Ak Instagram hesabını aktif olarak kullanmaktadır. Instagram adı ise @ttunahak şeklindedir. Bu hesapta 184 bin takipçisi 194 gönderisi bulunur. Tunahan farklı mizacı ile yarışmada dikkat çekmiş ve bu şekilde tanınmıştır. 14 yaşına gelene kadar İzmit’te ailesi ile birlikte yaşamıştır. Daha sonrasında İstanbul’a yerleşmiştir. Yarışmadaki eğlenceli halleri ile bilinen Tunahan hakkında en merak edilen sorulardan biri de Tunahan Ak dükkanı nerde sorusudur. İstanbul Kadıköy Moda’da kafede tatlı ve kahve satışı yaptığı bilinir. 

Masterchef katılmadan önce Müjdat gezen sanat merkezinde tiyatro eğitimi almıştır. Oyunculuk atölyesinde eğitim almış ancak yarışmadan sonra hayatını başka bir tarafa çekmiştir. Yarışmadan elendikten sonra ise ünlü bir restoranda şeflik yapmıştır. Masterchef Tunahan yarışmaya katıldığı dönemde Fatma Polat, Milhan Erdem, Dilara Başaran ve İbrahim Cingözler gibi başarılı isimlerle yarışmıştır. Masterchef Tunahan elendi mi sorusu da merak edilen sorular arasında yerini almıştır. 2021 yılında 19 Eylül günü yapılan yarışmada yarışmaya veda eden isim olmuştur. Masterchef Tunahan Ak sosyal medya üzerinden paylaştığı tarifleri ile takipçileri tarafından oldukça sevilmektedir. 

Yorum yapın