Uzi (Utku Cihan Yalçınkaya) Kimdir?

Sosyal medyada yayınladığı şarkılar ile fenomen olan Uzi  (Utku Yalçınkaya) kimdir? sorusu kullanıcılar tarafından sıkça aratılıyor. Sosyal medyanın nimetlerinden gayet fazla bir şekilde yararlanan ünlüler arasında yer almaktadır. Sosyal medya platformlarında kendi yazıp söylediği şarkı videolarını paylaşan Utku Yalçınkaya bu sayede oldukça fazla ün kazanmıştır. Kendi rap şarkılarını insanlara adeta ezbere söyleten Uzi birçok insan tarafından oldukça fazla sevilen bir karakter haline gelmiştir.

Önceleri sadece sosyal medya platformlarında bir ün kazanmış olsa da ünü sadece bununla kalmamıştır. İlk başlarda mükemmel bir takipçi artması ile gözleri üzerine çekmiştir. Daha sonraları ise müzik piyasasına da hip hop müzik ile beraber hızlı bir giriş yapmıştır. Şimdilerde ise adından sıkça söz ettiren bir sanatçı haline gelmiştir.

Uzi’nin doğum tarihi 1998 yılı olarak bilinir. Fakat burcunu öğrenmek isteyenler için kötü bir haber olarak doğum ayı ya da günü tam olarak bilinmiyor. Uzi bu yıl itibari ile 25 yaşına girmiştir. 1998 yılında İstanbul Beyoğlu’nda doğmuştur. Çocukluk ve gençlik yıllarını ise İstanbul’un Güngören semtinde geçirmiştir. Bu sebeple Uzi nereli sorusuna İstanbul Güngören cevabı verilebilir. Bunlar dışında Uzi’nin boyu da oldukça fazla merak konusudur. Sanatçının boyu çok uzun olmamakla birlikte ortalama 1.70 cm’dir.

Uzi (Utku Yalçınkaya) Şarkıları

Uzi neredeyse tüm hayatı boyunca müzik ve sanat ile ilgilenmiştir. Yakınlarının da sık sık belirttiği üzere kendisi küçükken elinde mikrofon gibi kullandığı tarak ile görülür. Sıkça bu sahte mikrofon ile rap müziklerin devlerinden parçalar söylediğine dair anlatımlar mevcut. Bu söylenenlerden de anlaşılacağı üzere Uzi müzik hayatına sosyal medya platformlarından çok daha önce başlamıştır.

Uzi resmi sanatçılık hayatına ise bundan tam 9 yıl önce başlamıştır. Bir sosyal medya platformuna çektiği bir video ile tanınmış olsa da sanat kariyeri çok daha eskiye dayanır. Sosyal medyadan önce kendi mahallesinde ve kendi arkadaş çevresinde rap şarkıları söylediği bilinir. Bu şarkıları söylemenin yanı sıra söylediği neredeyse tüm şarkılar kendi kalemine aittir. Uzi’nin şarkılarını sıralamak gerekirse sıralama şu şekilde yapılır;

·       Umrumda değil

·       Makine 

·       Favela

·       Paranova

·       Düş yakamdan 

·       Serseriler

·       KRVN

·       Davetiye

·       Siz Sevmeyin

·       Hala Bir Umut Var

·       Bağımlılar

·       Hızlı Sokaklar

·       Sizin Gibi olmak

·       Gecenin İçine gir

·       Le Cane

·       Yengen Kızar

·       Nedenini sorma

·       Mektup

·       Mahalle

·       Vur

·       Elhamdülillah

·       Gnghetto

·       Replika

·       Milagres De Luz

·       Hirntot Gang

·       Fast Life

·       Mad Melody 

·       Franklin Terasse

·       H- Space

·       Nach der Tat

·       Schöne welt

·       Spiesser Killer

·       Feuerwalde

·       Area 51

·       In Ketten

Bu şekilde de yine aynı şarkıyı söylediği bir video sayesinde bir anda beklenmedik bir ün kazanmıştır. Daha sonraları bu ün youtube kanalında şarkı paylaşmaya dönüşmüştür. Bunun sayesinde ise konserlerinin biletleri ilk günden tükenen bir sanatçı olmuştur. Fakat ünlü sanatçı bu ünden biraz da olsa yorulup dinlenmeye çekilmiştir. Bu dinlenme şeklinde ise yine sosyal medya platformlarını aktif bir biçimde kullanmıştır. Şu anki aktif olarak yaptığı meslek Uzi’nin mesleği sosyal medya fenomenliğidir.

Uzi( Utku Cihan Yalçınkaya) Ailesi ve Özel Hayatı

Uzi özel hayatını herkesten sır gibi saklamaktadır. Ara ara birkaç farklı güzel kadın ile isminin yan yana geldiği görülür. Güzel kadınlar ile görüldüğü her seferde hem magazinlerin hem de sosyal medyadan takip eden sevenlerinin oldukça fazla sorusuna maruz kalır. Fakat ünlü şarkıcı tüm bu soruları oldukça ustalık ile savuşturmayı becermiştir. Beraber görüldüğü güzel kadınların Uzi’nin sevgilisi olup olmadığını merak eden kimseye net bir cevap vermemiştir. Gelen tüm soruları ya yanıtsız bırakmış ya da bir tebessüm ile geçiştirmiştir. Fakat buna rağmen sevenleri sosyal medya da birbirleri hakkında yorum yapan Aleyna Tilki ile genç şarkıcıyı yakıştırmışlardır.

Uzi’nin ailesi hakkında da tıpkı kız arkadaşları konusunda olduğu gibi neredeyse hiçbir bilgi yoktur. Nedeni asla bilinmeksizin internetin derinliklerinde asla Uzi’nin babası hakkında da bir bilgi yoktur. Ünlü sanatçı ailesi ile ilgiyi herhangi bir bilgiyi saklamamıştır. Fakat herhangi bir bilgi de vermemiştir. Bu sebep ile Uzi Kürt mü? Sorusunun bir cevabı da bulunmaz.  Sanatçının ailesi hakkında tek bilgi Uzinin annesinin rock ve metal hayranı olduğudur.

Yorum yapın