Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Zeynep Tuğçe Bayat 8 Şubat 1990 yılında dünyaya gelmiştir. 33 yaşında olan Zeynep Tuğçe Bayat hangi burçtur diye merak edecek olursanız başarılı oyuncu kova burcudur. Zeynep Tuğçe Bayat nerelidir sorusu çok sık sorulanlar arasındadır. Güzel oyuncu Mersin doğumludur. Zeynep Tuğçe Bayat kimdir bakacak olursak Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Zeynep Tuğçe hangi üniversite mezunudur sorusu da oldukça merak edilmiştir. 

Eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümü mezunudur. Daha sonra oyunculuk hayali olan Zeynep Tuğçe Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Üniversite zamanlarında özel tiyatrolarda reji asistanlığı ve oyunculuk yapmıştır. Daha sonrasında ise birçok dizi ve sinema filminde yer almıştır.

Zeynep Tuğçe Bayat hakkında bir başka merak edilen soru ise Zeynep Tuğçe Bayat boyu kaçtır sorusudur.  Güzel oyuncu 1.67 boyundadır. 2009 yılına gelindiğinde ilk oyunculuk deneyimini Arka Sıradakiler televizyon dizisinde gerçekleştirmiştir. Zeynep Tuğçe Bayat evli mi sorusan bakacak olursak güzel oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Cansel Elçin ile 23 Ağustos 2020 tarihinde evlenmiştir.  

Zeynep Tuğçe Önem Günal ajansına bağlıdır.  2009 yılında Turcell reklamında yer almıştır. Ünlü olmak için çok zorluklar çektiğini anlatmıştır. Zeynep Tuğçe Bayat ödül aldı mı diye bakacak olursak 2019 yılına gelindiğinde 7. Ekin Yazı Dostları Tiyatro Ödülleri ödül töreninde En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Closer Sevgi Neden Yetmez projesinde ödülü kazanmıştır.  

Başarılı oyuncu Zeynep Tuğçe Bayat 2015 yılında Hep O Küçük Şeyler şarkısını çıkarmıştır. 2016 senesinde ise Karlar Kraliçesi şarkısını çıkarmıştır. Şarkıları oldukça sevilen ünlü isim bu aşamaya gelmek için çok zorluklar çektiğini ve büyük cümleler kurmaya gerek zor büyüdüm demiştir. Televizyon dizileriyle ünlenen isim daha sonra internet dizisi yapmaya başlamıştır. 2021 yılında Senkron dizisinde Şebnem karakterinde GAİN platformunda yer almıştır. Aynı sene içinde Dünyayı Kurtaran Kadın dizisinde kendisi olarak Youtube platformunda yer almıştır. 

Yakında izleyicilerle buluşacak olan dizileri ise Hür ve Kimler Geldi, Kimler Geçti dizileridir. Hür dizisinde Banu karakterinde tabii platformunda yer almıştır.  Kimler Geldi, Kimler Geçti dizisinde Beliz karakterinde Netflix platformunda yerini almıştır. Zeynep Tuğçe Bayat başarılı projelere imza atmaya devam etmektedir.

Zeynep Tuğçe Bayat Sinema Filmleri ve Tv Dizileri

 • 2009 yılında Arka Sıradakiler tv dizisinde öğrenci karakterinde rol almıştır. 
 • 2010-2011 yıllarında Gönül Çelen tv dizisinde Nevra karakterinde rol almıştır. 
 • 2011 yılında Yıldız Masalı tv dizisinde Pelin karakterinde rol almıştır.
 • 2014 yılında Ah Neriman tv dizisinde Yeşim karakterinde rol almıştır. 
 • 2015 yılında Çilek Kokusu tv dizisinde Gonca karakterinde rol almıştır. 
 • 2016-2017 yıllarında Seviyor Sevmiyor tv dizisinde Buket karakterinde rol almıştır. 
 • 2019-2020 yılları arasında Afili Aşk tv dizisinde Ceyda Aran karakterinde rol almıştır.
 • 2020 yılında Kuruluş Osman tv dizisinde Targun Hatun karakterinde rol almıştır. 
 • 2022 yılında Baba tv dizisinde Şahika Saruhanlı karakterinde rol almıştır. 
 • 2023 yılında Teşkilat tv dizisinde Siyah İnci/Suzen karakterinde rol almıştır.
 • 2017 yılında Şansımı Seveyim sinema filminde Yaprak karakterinde başrol olarak rol almıştır. 
 • 2018 yılında Akvaryum sinema filminde Defne karakterinde rol almıştır.

Yorum yapın