Aslı Sümen Kimdir?

Aslı Sümen 1994 yılında 24 Ocakta Mersin’de doğmuştur. Bu durumda Aslı Sümen burcu kova olmaktadır. Aslı Sümen kaç yaşında diye bakacak olursak 29 yaşındadır. Adından daha çok 2017 senesinde Miss Turkey yarışmasında birinci olarak bahsettirmiştir. 2017 senesinde Miss World’de ülkemizi temsil etmiştir. Aslı Sümen hangi üniversite mezunu sorusu da o dönemlerin merak edilen soruları arasında yerini almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi kısa adıyla ODTÜ üniversitesinden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda ODTÜ yıllarında Eşi Danslar Topluluğunda da yarışarak üniversitesini temsil etme fırsatı bulmuştur. 

Mıss Turkey birincisi olan birinin en merak edilen soruları arasında güzel oyuncunun boyu ve kilosudur. Aslı Sümen’in boyu kaç diye bakacak olursak 1,74 boyundadır. Aynı zamanda mankenlik de yapan oyuncumuz 53 kg dadır. Mankenliğin yanı sıra üniversitesinden de kalan bir alışkanlık olan dansçılığa devam etmiştir. 18 Kasım 2017 yılında yapılan Miss World yarışması Çin’de yapılmış Aslı Sümen Türkiye’yi Çin’de temsil etme fırsatı bulmuştur. 

2017 senesinde yapılan yarışmada hiç beklenmedik bir olay yaşanmıştır. Bu olay sırasında en çok merak edilen soru ise Aslı Sümen kaçıncı oldu sorusudur.  21 Eylül 2017 akşamı yapılan Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasının birincisi aslında Itır Esen olmuştur. Ancak Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet hiç beklenmedik bir şekilde sonuçların değişmesine neden olmuştur. Miss Turkey Organizasyonu söz konusu tweet hakkında “ böyle bir paylaşımın kabul edilmesi mümkün değildir” şeklinde açıklama yapmıştır. Bu sebeple aslında birinci olan Itır Esen’den tacının geri alınması talep edilmiş ve bunun üzerine ikinci olan Aslı Sümen, Miss Turkey 2017 birincisi olmuştur. 

18 Kasım 2017’de Çin’de düzenlenen Miss World 2017’nin birincisin Hindistan güzeli Manushi Chhillar olmuştur. 2018 yılında Bedük’ün We Dance adlı şarkısına çekilen klipte yer alan Aslı Sümen performansı ile uzun süre sosyal medyada konuşulmuş ve oldukça beğenilmiştir. Bu olaydan Baht Oyunu adlı dizide Tuğçe Dikman karakterine hayat vererek yıldızını parlatmıştır. Aslı Sümen sevgilisi yarışma zamanında merak konusu olmuştur. Yarışma sonrasında oyuncu sevgilisi Chris Bann ile fotoğraflarını paylaşarak meraklılara cevabını vermiştir. Daha sonra güzelin adı bir dönem estetik cerrahı Dr. Alper Eskalen ile anılmıştır. 

Aslı Sümen Film Ve Tv Dizileri 

2023 Ruhun Duymaz Hilal Koral karakteri ile tv dizisinde rol almıştır. 

2022-2023 Süper Kahramanlar-Altay tv dizisinde Selin karakterinde rol almıştır.

2022 Gülümse Kaderine tv dizisinde Ayşegül karakterinde rol almıştır

2021 Erkek Severse tv dizisinde Ezgi karakterinde rol almıştır. 

2021 Baht Oyunu tv dizisinde Tuğçe Dikman karakterinde rol almıştır. 

Beduk: We Dance ( Aslı Sümen, Kısa Video)

Tv Programı:

Uykusuzlar Kulübü 2021

Danıska Show 2021

Miss World 2017 ( Miss Turkey, 2017)

Yorum yapın