Ahmet Apa Kimdir?

Etkili bir diyet programına başlamak isteyen Ahmet Apa Kimdir? Ahmet Apa, sosyal medyada kendi deneyimlerine dayalı olarak oluşturduğu bir diyet programıyla adından sıkça söz ettirmiştir. Kendisi doktor ya da diyetisyen değil bu nedenle Ahmet Apa’nın diyet listelerine uymadan önce mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Ahmet Apa mevcut açıklamalarında kendisinin ne doktor ne diyetisyen ne de sağlık çalışanı olmadığını belirtiyor. Diyetlerini uygulamak isteyenlere önce bir doktor kontrolünden geçmelerini tavsiye etmektedir.

Ahmet Apa Kimdir? Biyografisi

Ahmet Apa kimdir kısaca hayatı, Ahmet Apa Kocaeli’nde yaşamaktadır. Ancak kendisiyle alakalı net bilgilere ulaşılamamaktadır. Bu nedenle Ahmet Apa kaç yaşında sorusu sorulmaya devam edecektir. Kendi deneyimleriyle oluşturduğu Apayrı Yaşam Sistemini kurmuştur. Sağlıklı beslenme konusunda araştırmalar yapmış ve bu araştırmalar ışığında denediği diyetleri öneren biridir. Oluşturduğu diyet listesini denemek kişilerin tercihine kalmış bir karardır. Bu diyet listesi hakkında Ahmet Apa şikayet adı altında birçok şikayet bulunsa da diyet listesinden çok memnun olan Ahmet Apa ile zayıflayanlar kadınlar kulübü de mevcut.

Diyet listelerinin dışında hacamat, saç kesimi, şeker hastalığı, kolesterol gibi alanlarda da bilgiler paylaşmaktadır. Tabi bunları uygulamak ve denemek de kişilerin özgür iradesine bağlıdır. Ahmet Apa’nın tavsiyelerine uymadan önce mutlaka doktora görünmelisiniz. Ahmet Apa da bu programları uygulamak isteyenlerin öncelikle doktorlarına danışmalarını ve kan değerlerini kontrol ettirmeleri gerektiğini belirtmektedir.

Ahmet Apa Diyeti Yorumları

Ahmet Apa bu işe Facebook’ta açtığı kendi sayfası üzerinden başlamıştır. En başında sadece kendi günlük diyetlerini burada paylaşan Apa, zamanla takipçilerin onunla birlikte diyete başlama isteğine karşı gelememiştir. İlk toplu diyet çalışmasını 200 kişiyle birlikte yapmıştır. Ahmet Apa diyeti yorumları ise şöyle başlamıştır: İçerisinde doktorlar, sağlık çalışanları ve diyetisyenlerin de bulunduğu bu ekipten kişiler bu diyeti uyguladıklarında daha sağlıklı olduklarını söylemişlerdir.

Facebook’da kurulan bu grubun üye sayısı, deneyenlerin olumlu deneyimlerini aktarmasıyla birlikte, 2017 de kurulan Facebook grubu üye sayısı 500’den 50 bini aşkın bir sayıya ulaşmıştır. Gruba yeni katılan kişiler, toplu sağlıklı beslenme hareketi başlatmak istemişler ve bunun sonucunda Ahmet Apa da bu istekleri geri çevirmemiş ve periyodik olarak üyelerle birlikte beslenme programını uygulamaya başlamıştır. 2021 yılı olduğunda yarım milyondan fazla üyeye sahip olan Apayrı Yaşam Sistemi topluluğunun bir arada olması ve daha akıcı bir şekilde bilgi alış-verişinde bulunabilmesi için https://www.ahmetapa.com.tr/ sosyal platformunu kurmuştur. Ayrıca diyet seviyelerini topladığı bir kitap yazarak yayınlamıştır.

Ahmet Apa Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Doktor ya da diyetisyen olmayan Ahmet Apa, kendi deneyimlerinden oluşturduğu Yitik Şifayı Bulma ve Apayrı Yaşam Diyeti ile birçok kişinin istenmeyen kilolarından kurtulmasına ve çözüm bulamadıkları rahatsızlıklarını çözmelerinde yardımcı olmuştur. Alternatif tıpa giren hacamat yönteminin yapılacağı doğru zamanları ve saç kesimin en doğru zamanlarını takipçilerine bildirmektedir. Ancak Ahmet Apa alternatif tıp uzmanı da değildir. Ahmet Apa kendisini, alternatif tıpla ilgilenen kişilerin, insanlara ne yapması gerektiğini söylediği yönüyle ayrıldığını söylemiştir. Kendisi, Allah’ın izniyle yapılması gerekeni elinizden tutarak yaptırırım demiştir.

Ahmet Apa Diyeti 1. Seviye

Toplam 9 seviyesi buluna bu diyette bir seviyeyi bitirmeden ötekine geçilmez. Seviye 1 i tamamladığınızda vücudunuz seviye 2 için hazırlanmış olur. Ahmet Apa seviye 1 kaç gün? Sorusuna verilecek cevap ise 40 gündür. Seviye 1 için ortalama diyet süresi 40 gündür. Seviye 1’de yenilmesi yasaklanan bazı besinler: Şeker ve şeker içeren ürünler, yulaf ezmesi, toz kahve, kola, meyve suyu, soda, süt, ayran ve kefir alkolsüz içecekler, un bazlı ve ekmek bazlı gıdalar, mısır, kabak, kızartılmış ürünler ve kestane.

Ahmet Apa Diyeti 1. Seviye’de tüketilmesi uygun olan besinler ise şunlardır: Mevsim sebze ve meyveleri, Şekersiz çay ve kahve, Sade soda, Bitki çayları, Günde tek sefer havuç, Avokado ve limon. Ahmet Apa bu diyeti uygulayanların doymak için değil beslenmek için yemek yemelerini belirtmiştir. Bol su içilmesi gerektiğini vurgulamıştır. Spor yaparken aşırı yorucu egzersizler yerine tempolu yürüyüşü tercih etmeleri tavsiyesinde bulunmuştur.

Yemekten sonra hemen uyumanın zararlı olduğunu en az 4 saat bekleyip öyle uyunması gerektiğini belirtmiştir. Ayrıca diyet listesine göre hazırlanan yemeklerde tuz kullanılmamasını bunun da tuz kaynaklı ödemleri engelleyeceğini söylemiştir. Tuz yerin baharatları tercih ederek metabolizmayı da hızlandırmanın mümkün olduğunu vurgulamıştır.

Ahmet Apa Seviye 1 ile kilo verenlerin yorumları ise bu diyeti hayatları boyunca benimseyeceklerini söylemişlerdir. Ayrıca bu diyet sayesinde daha sağlıklı ve dinç hissettiklerinden bahsetmişlerdir.

Ahmet Apa 2. Seviye Listesi

Seviye 2 ve tüm diğer seviyelerin temel mantığı kilo aldıran besinlerin tüketilmemesidir. Seviye 1’in 40 günlük diyetini tamamlayanlar Seviye 2’ye geçebilmektedir. Çünkü vücut bu diyete ancak Seviye 1 diyetiyle alışabilmektedir.  Ahmet Apa Seviye 2 kaç gün? Sorusunun cevabı da Seviye 2 Apa diyeti 21 gün boyunca sürmektedir. Bu liste 2021 yılının en çok uygulanan diyet listesidir. Bu diyet programı oruç diyetinden farklıdır. Bunun nedeni de bu diyette aç kalmak değil sağlıklı beslenmeye yönelmek amaçlanmaktadır. Vücuda zararlı olan her yiyecek ve içeceği reddeden bu diyet tamamen sağlıklı beslenme üzerinedir

Seviye 1 bittikten sonra 1 gün ara verilerek Seviye 2 diyetine geçilmesi daha çok verim alınmasını sağlayacaktır. Ahmet Apa 2. Seviye listesi içinde yasak olan gıdalar şunlardır: doğal şeker bile olsa şeker bulunduran her şey, pişmiş havuç, markette satılan sade soda dışındaki tüm içecekler, markette satılan tüm paketli yiyecekler, patates, şalgam, pirinç, ayran, süt, kefir, ekmek, bakliyat unları içeren gıdalar, makarna, kuru kavrulmuş yemişler.

Ahmet Apa 9. Seviye listesi kişilerin kan grubuna göre hazırlanır. Aslında Ahmet Apa Diyeti Seviye 6 / 7 / 8 / 9 diğer listelerden farklıdır. Seviye 6’da yasaklar sabit kalır ancak oruç süresi 48 saate çıkarılır. Seviye 7’de amaç tamamen değişerek karaciğer temizlenmesi haline gelir ve bu uygulama iki hafta süresince yapılır. Bu süreçte her çeşit hayvansal gıdadan uzak durulur. Seviye 8’de probiyotik gıdalarla 40 gün boyunca beslenilir.

Ancak son seviyenin bir bitiş tarihi ya da kapsama aralığı yoktur. Son seviye ömür boyu sürer. Ahmet Apa 9. Seviye listesi kapsamında öncesinde koyulan tüm yasaklar kaldırılır. Yasaklı yiyecekler artık yenilebilir olur. Devamı içinde bu diyeti tamamlayan kişilere kan gruplarına göre beslenmeleri önerilir.

Yorum yapın