Cihan Emre Erdoğan Kimdir?

Sosyal medyada adını duyuran şarkıcı ve TikTok fenomeni isim, Cihan Emre Erdoğan Kimdir? sorusuna cevap olarak verilebilir. Youtube’a yüklediği şarkılarla daha büyük kitlelere ulaşan sanatçı, TikTokta var olan kitlesini milyonlara çıkarmıştır. Cihan Emre Erdoğan kaç yaşında diye soracak olursanız 5 Ocak 1998 tarihi doğumludur. Cioman takma isimli Cihan Emre Erdoğan, 188 cm boya sahiptir ve Oğlak burcudur. 

İstanbul’a 2 yaşındayken geldiğini söyleyen Cihan Emre Erdoğan, lisede okuldan atıldıktan sonra Adana’ya dönmüş. Adana’ya geldikten sonra askerlik yaparken sosyal medya kullanmaya başladığını ve yüklediği birkaç videodan sonra bir gün kalkıp 100 bin takipçisi olduğunu gördüğünü katıldığı bir programda belirtmiştir. Kendisine sosyal medyada ‘Cioman’ kullanıcı adını vermiş ve bu şekilde duyulmuştur. Bu nedenle cioman gerçek adı nedir diye çokça sorulmuştur.  

Cihan Emre Erdoğan Nereli?

Cihan Emre Erdoğan nereli sorusuna gelecek olursan aslen Adanalıdır. Kendisi 700 bin takipçiye ulaştığında bile mevcut işinden ayrılmadığını söylemiştir. Sonrasında işi bırakıp sadece sosyal medyaya yoğunlaşmıştır. Youtube’ta paylaştığı şarkılarla kendisini sanatçı olarak tanımlamıyor. Bunların yalnızca Youtube’ye yaptığı içerikler olduğunu ve bunu yapmaktan keyif aldığını söylemiştir. Gelecek planları arasında oyunculuk eğitimi alıp oyunculuk yapmak istediğinden bahsetmiştir.

Cioman Şarkıları

Kariyerinde 2020 yılında Youtube’da yayınladığı Duramam şarkısıyla müzik listelerinde sıralamaya girmiştir. Aynı yıl, Yak Beni isimli şarkısıyla gözler önünde kalmaya devam etti. Bu sırada TikTok platformunda içerikler paylaşmayı da bırakmadı. 2021 yılında Çok Zor, Zorda ve Yandı Gönül parçalarıyla Youtube müzik mecrasında var olmaya devam etti. 2022 yılında Affetmem, Pardon Kader, Gidemem Ben, Selamün Aleyküm, Ben Affetmedim ve geçtiğimiz ay, XİR ile düeti olan Kafamm Uzay isimli parçayı çıkarmıştır.

Cioman youtube kanalı 2021 yılında açılmış ve 166 bin abonesi bulunmaktadır. En çok izlenen şarkısı 11 milyon görüntüle ile Zorda klibidir. İnstagram’da 647 bin takipçisi bulunmaktadır ve özel hayatını paylaşamamaktadır. Profili tamamen kariyerine yöneliktir. TikTok’ta ise 2.6 milyon takipçi kitlesine sahip olan Cioman buraya aktif olarak içerik üretmeye devam etmektedir.

Cioman bu bahsedilen kariyerinden ayrı olarak oyunculuğa sarmış olmasının nedeni daha önce oynadığı diziler olabilir. Cioman oynadığı diziler; Arka Sokaklar, Beni Bırakma ve Yemin’de oynamıştır. 

Cioman Özel Hayatı

Cioman sevgilisi, günümüzde net olmasa da geçmişte adı kendisi gibi TikTok fenomeni olan Ece Ronay ile anılmıştır. Ancak daha sonra ayrıldıklarını duyurmuşlardır. Daha sonra yine kendisi gibi sosyal medya fenomeni olan Cansu Tekin ile aşk yaşamışlardır ancak Cioman sevgilisi Cansu ile son güncellemelere göre ilişkileri bitmiştir.

Yorum yapın