Alp Akar Kimdir?

Birçok farklı dizi ve filmde oynaması nedeniyle sıklıkla adından söz ettiren genç oyuncu Alp Akar yaşı ve hayatı hakkında sıklıkla internet araştırmaları yapılmaktadır. Peki Alp Akar kimdir? 

Alp Akar, 27 Ocak 2006 yılında dünyaya gelmiş olup henüz 16 yaşındadır. Küçük yaştan itibaren birçok film ve dizide oynamasıyla oyunculuk hayatında da aktif rol almıştır. İstikrarlı bir şekilde ilerleyen isim olması nedeniyle de gündeme düşen bu Alp Akar, 2009 yılında daha 3 yaşındayken dizi ve film sektörüne giriş yapmıştır. 

Doğma büyüme İstanbullu olan Alp Akar, kariyer hayatına da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Balık burcu olan ünlü oyuncu İstanbul’da lise eğitimine devam etmektedir. Alperen adında bir erkek kardeşe sahip olan Alp Akar annesi babası kimdir sorusuna ise annesi Tuğba Akar ve babası Yalçın Akar olarak cevap verilebilir.  

Alp Akar Oynadığı Dizi ve Filmler

Alp Akar, birçok farklı dizide oynamış ve bu dizilerde de farklı karakterlere harika bir şekilde hayat vermiş bir isim olması nedeniyle adından söz ettiriyor. Özellikle farklı dizilerde önce zengin daha sonrasında fakir rollerde yer alması ve bu rolleri layıkıyla yerine getirmesi nedeniyle de oyunculuğu takdir ediliyor. Alp Akar oynadığı dizi ve filmlere bakmak gerekirse:

  • Kertenkele dizisinde Sezgin rolünde,
  • Vatanım Sensin dizisinde Küçük Salih rolünde,
  • Vicdan dizisinde Can rolünde,
  • Hayat Dediğin dizisinde Osman rolünde,
  • Çifte Saadet dizisinde,
  • Güldüy Güldüy Show’da,
  • Bizim Hikaye dizisinde Fikret rolünde,
  • Sadakatsiz dizisinde Ali rolünde, 
  • Payitaht Abdülhamid dizisinde Şehzade Nurettin Efendi,
  • Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Remzi rolünde yer almıştır. 

Ayrıca bunlar dışında farklı dizilerde konuk oyuncu olarak da yer almıştır. İlk dizisi olan Canım Ailem dizisi ile dizi ve film sektörüne atılmış ve 16 yaşına kadar birçoğunda da rol almıştır. Lise öğrencisi olan Alp Akar kariyer hayatında bu şekilde ilerlemesi nedeniyle herkes tarafından da takdiri almıştır. 

Alp Akar Sadakatsiz Dizisi

Alp Akar’ın önemli dizi projesi olan Sadakatsiz dizisinde, Cansu Dere, Melis Sezen, Caner Cindoruk gibi tanıdık isimlerle rol arkadaşlığı yapmaktadır. Ali karakteri rolünü oynadığı bu dizide, kimi zaman akıllı, kimi zaman şaşkın bir rol almaktadır. Ayrıca bu dizide üstlendiği rolde de başarılı olması nedeniyle ünlü isimlerin odak noktası olmuştur. Kariyeri için önemli bir proje olan Alp Akara Sadakatsiz dizi ile adını geniş kitlelere ulaştırmış ve oyunculuk alanında önemli bir tecrübe kazanmıştır.

Yorum yapın