Asude Kalebek Kimdir?

Asude Selma Kalebek 18 Haziran 1999 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumludur. Asude Selma Kalebek burcu nedir diye bakacak olursak güzel oyuncu ikizler burcudur. Sohbet etmeyi severler ve tanıştığı herkesi şaşırtırlar. Asude Kalebek neşeli ve enerjisi yüksek bir kadındır. Ancak ruh hali burcundan kaynaklı çok hızlı değiştiği için etrafındaki kişiler tarafından yanlış anlaşılmaya müsaittir. Asude Selma Kalebek yaşı kaçtır sorusu son zamanların en sık aratılan soruları arasında yerini almıştır. 

Duru güzelliği ile ve oyunculuk başarısı ile dikkatleri üzerine toplayan Asude Kalebek 24 yaşındadır. İkizler burcu kadınları genellikle güzel, esprili ve yaratıcıdır. Sosyal bir kişiliğe sahiptir. Asude Kalebek boyu kaçtır diye merak edenler için başarılı oyuncu 1.67 boyundadır. Asude Selma Kalebek hangi üniversite mezunu sorusu merak edenler sorusunu cevaplamak gerekirse oyuncumuz halen Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir. 

Başarılı oyuncu Netflix  platformunda yayınlanan Kulüp ilk projesi ve ilk başrolüdür. Bu rolüne oyuncu koçuyla hazırlanmıştır. Netflix projesi olan Kulüp’te Salih Bademci, Gökçe Bahadır, Metin Akdülger, Barış Arduç ve Fırat Tanış ile birlikte çalışma imkanı bulmuştur. Bu dizide Selma Kalebek,Raşel karakterine hayat vermiştir. 1955 yıllarını konu edinen dizide Matilda ve Raşel’in hayatı anlatılmıştır. Kulüp dizisinin konusu nedir diye merak edenler için kısaca bakabiliriz. Hikaye 1955 yılında İstanbul’da geçer. 

O dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve Hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in hayatını ve yaşadıklarını anlatır. Matilda hapisten çıktıktan sonra kızı Raşel ile arasını düzeltmeye çalışmıştır. Kızını Pera’nın belalı yakışlısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak aynı zamanda da gece hayatındaki problemlerle uğraşacaktır. 

Kulüp dizisinde Kulüp diye belirtilen yer müşteriler için ne kadar cennet gibi olsa da çalışanları için bir cehennem edasına bürünmüştür. Kulüp’e Matilda’nın gelişi ile birlikte yepyeni bir yer yere dönüşecek adeta ailesizlerin kurduğu bir aile olacaktır. 

Onur Baştürk bu dizinin galası ile ilgili köşe yazısında Asude Kalebek’in ilk oyunculuk deneyimi olduğuna inanamadıklarını söylemiştir. Hatta dizedeki partneri olan Barış Arduç tarafından oyunculuk performansı çok beğenildiği sohbetler arasında geçmiştir.  Asude Kalebek kaç dil bilmektedir sorusu da merak edilen sorular arasında yerini almıştır. Güzel oyuncunun İngilizce ve Fransızca bildiği söylenmektedir. Asude Selma Kalebek İstanbul Sahne Sanatları Tiyatrosu’nda eğitimine devam etmektedir. 

Asude Selma Kalebek Sinema Filmleri ve Tv Dizileri 

  • 2021 yılında Kulüp dizisinde Netflix platformunda Raşel Aseo karakterinde başrol oyuncusu olarak rol almıştır. 

Yorum yapın

takipçi satın al