Nilay Deniz Kimdir?

Nilay Deniz 3 Mayıs 1993 yılında dünyaya gelmiştir. Bu durumda Nilay Deniz kaç yaşındadır sorusunun cevabı 30 olacaktır. Nilay Deniz kimdir son zamanların merak edilenler arasında yerini almıştır. Güzelliği ile dikkat çeken Nilay Deniz oyunculuk, modellik ve mankenlik yapmaktadır. Nilay Deniz nerelidir diye soracak olursanız başarılı oyuncu Aydın doğumludur. Nilay Deniz boyu kaçtır diye merak edenler için 1.72 metre boyundadır. Tam adı Kıymet Nilay Deniz’dir. Babası da bir oyuncu olan Nilay Deniz, annesinin isteği ile oyuncu olmuştur. Ancak buna rağmen üniversite de oyunculuk okumamıştır. Yaşa adında bir köpeği vardır. 16 yaşında iken Ankara’da bir amatör güzellik yarışmasına katılmıştır. 

Nilay Deniz küçük yaşta katıldığı güzellik yarışmasında ilk üçe kalamasa da Duyan dizisinin yapımcıları yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol teklifi almıştır. Bu dizide Rüya karakterinin canlandırarak oyunculuk hayatına başlamıştır. Nilay Deniz rol arkadaşları kimlerdir sorusu da merak edilmiştir. 2011 yılına gelindiğinde “Mor Menekşeler” dizisinin çekimleri sırasında rol arkadaşı Zafer Algöz ona Shakespeare’in Kral Lear oyunundan esinlenerek “Cordelia” lakabı takmıştır.  

O zamandan itibaren Twitter’da bu ismi kullanmaktadır. “ Mor Menekşeler” dizisinde Sarp Levendoğlu, Umut Kurt, Ömür Arpacı, Nilay Deniz, Güven Kıraç, Sinan Tuzcu, Zafer Alagöz ve Ayçin İnci ile beraber oynama fırsatı bulmuştur. 2015 yılına gelindiğinde ise “ Aşk Yeniden” dizisinde oynamıştır. Bu dizide Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Can Sipahi ile beraber rol almıştır.

Nilay Deniz oyunculuk başarısıyla bir çok dizide rol almış ve kendini göstermiştir. Başarılı oyuncu 2017 yılında Fox Tv’de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan’ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde oynamıştır. Bu dizide ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkınş, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almıştır. Nilay Deniz ödül aldı mı sorusu en sık aratılan sorular arasındadır. 2015 yılında 42 Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “ Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödülüne layık görülmüştür.

Nilay Deniz Oynadağı Film Ve Tv Dizileri

  • 2017 yılında Dayan Yüreğim tv dizisinde Seray karakterinde rol almıştır. 
  • 2015 yılında Aşk Yeniden tv dizisinde Selin Şekercizade karakterinde rol almıştır. 
  • 2014 yılında Ah Neriman tv dizisinde Zeynep karakterinde rol almıştır. 
  • 2013 yılında Güneşi Beklerken tv dizisinde Begüm Varol karakterinde rol almıştır.
  • 2011 yılında Mor Menekşeler tv dizisinde Cevriye karakterinde rol almıştır. 
  • 2011 yılında Hayata Beş Kala tv dizisinde Selma karakterinde rol almıştır. 
  • 2010 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi tv dizisinde Rüya karakterinde rol almıştır. 

Yorum yapın