Evliya Aykan Kimdir?

Evliya Aykan 31 Ağustos 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Evliya Aykan kaç yaşındadır diye merak edenler için cevap olarak 31 yaşında cevabını verebiliriz. Bu durumda Evliya Aykan başak burcudur. Evliya Aykan nerelidir bir başka merak edilen soralar arasında yerini almıştır. Oyuncu olan Aykan Hakkari’de dünyaya gelmiştir. Çocukluk döneminin bir kısmını Hakkari’de bir kısmını Van’da geçirmiştir. Devlet tiyatrosu ve Özel Tiyatrolarda çeşitli oyunlarda bulunup rol alma fırsatı bulmuştur. Bu süre zarfında ise konservatuvara hazırlanmıştır. Evliya Aykan hangi bölüm mezunu diye merak edecek olursanız başarılı oyuncu 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne girmiş ve buradan mezun olmuştur. Daha sonrasında ise İstanbul’a taşınmıştır.

Evliya Aykan İstanbul’a taşındıktan sonra hayatında bir çok değişiklik olmuş şansı açılmıştır. Çeşitli dizilerde ve filmlerde oynama fırsatı bulmuştur. 2017 yılında ise BKM Mutfak kadrosuna dahil olmuştur. Evliya Aykan ilk dizisi nedir diye merak edecek olursanız oyuncumuzun ilk dizisi bir zamanların vazgeçilmesi olan Behzat Ç.’dir. 

2010 yılında rol aldığı Behzat Ç. Sempatik oyuncunun rol aldığı ilk dizisi olarak başka bir yere sahip olmuştur.  Evliya Aykan boyu kaçtır diye merak edecek olursanız 66 kiloda olan Aykan 1.76 metre boyundadır.  Komik oyuncu hakkında merak edilen bir diğer soru ise Evliya Aykan sevgilisi kimdir sorusudur. Aşk hayatı merak konusu olan oyuncu kendisi gibi oyunculuk yapmakta olan Yelda Öner ile birlikteliğine devam etmektedir.

Başarılı oyuncu Evliya Aykan annesi ile sosyal medya hesabında bir paylaşımı olmuştur. Bu paylaşım fanları tarafından oldukça sevilmiştir. Oyuncumuz annesi Hasibe Koçkaya ile birlikte ÇGHB’in bir programına katılmıştır. Sempatik oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosundan ayrıldığını duyurmuştur. Aslında burada canlandırdığı tipleme ile oldukça sevilen oyuncu ayrılırken şu şekilde bir açıklamada bulunmuştur. “ Uzun bir yolculuğun sonuna geldik. 

Sahne arkasında ve önünde eğlendiğim ve öğrendiğim yığınla deneyim yaşadım. Tüm ekip arkadaşlarıma, Mutfak çalışanlarına ve hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Elveda gençliğim.” Bu açıklamadan sonra sevenleri tarafından en merak edilen soru ise Evliya Aykan Çok Güzel Hareketler 2 Kadrosundan neden ayrıldı sorusu olmuştur. Bu sorunun cevabı tam olarak bilinmemekle birlikte diğer yandan yeniden ekranlara gelmesi planlanan Behzat Ç.nin çekimlerinde yer almıştır. 

Evliya Aykan Film Ve Tv Dizileri 

  • 2013 yılında Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi(Zeki) tv dizisinde Zeki karakterinde rol almıştır. 
  • 2018 yılında Gülizar tv dizisinde Sançez karakterinde rol almıştır. 
  • 2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı sinema filminde Sançez karakterinde rol almıştır.
  • 2021 yılında Doğu BluTv dizisinde Özgür karakterinde rol almıştır.
  • 2019-2022 yıllarında Çok Güzel Hareketler 2 tv eğlence programında kendi tiplemesi ile rol almıştır. 
  • 2022 yılında Bir Behzat Ç Hikayesi: Çekiç ve Gül  BluTv dizisinde cinayet büro komiseri olarak rol almıştır. 

Yorum yapın

takipçi satın al