Ezgi Şenler Kimdir?

1993 doğumlu yetenekli oyuncu, henüz 3 yaşındayken bale eğitimine başlamıştır. Ezgi Şenler’in halaları balerin, kuzenleri ise çellist ve kemancıdır. Ezgi Şenler kimdir  diye soracak olursanız da başarılı sanatçının kökeni sanata dayalıdır şeklinde yanıtlayabiliriz. Annesi ev hanımı olup babası muhasebecidir. Baba tarafının yarısı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda görev yapmaktadır. 12 yaşına geldiğinde konservatuvara adım atmış, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nde eğitimini sürdürmüş ve tamamlamıştır.

Fenerbahçe’ye olan bağlılığı sıkı bir şekilde devam etmektedir. Ezgi Şenler boyu 1.68 cm ve 55 kilogram ağırlığındadır; burcu Kova’dır. En sevdiği yemek, içerisinde patlıcan bulunan yemeklerdir. Patlıcanın olduğu her çeşidi favorisi olarak belirtmiş olan Şenler, profesyonel hayatına başladığında elde ettiği ilk kazancıyla bir telefon almış, geri kalanını ise ailesine destek olmak için harcamıştır. Ezgi Şenler kaç yaşında sorularına bu yazıyı yazdığımız tarih itibariyle cevap verebiliriz. 2023 yılı itibarı ile 30 yaşında olan başarılı oyuncu son zamanlarda gündemde. 

Oynadığı dizilerin dışında televizyon ve sinemaya olan ilgisi oldukça kuvvetlidir. Dans temalı filmleri özellikle ilgiyle izlemektedir. Özellikle Cate Blanchett’in rol aldığı yapımları asla kaçırmaz, özellikle “Elizabeth” adlı filmi favorileri arasında yer alır. Ayrıca, defalarca izleyebileceği filmler arasında “Coco Chanel & Igor Stravinsky” de bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Ezgi Şenler sevgilisi Buray ile ilk kez kameraların önünde el ele görülmüşlerdir. Bir ödül töreninde aşklarını ilan eden çiftin samimiyeti görenler tarafından oldukça ilgi çekti. Ezgi Şenler İnstagram paylaştığı konser öncesi moral öpücüğü yazılı fotoğraf ile de aşklarının devam ettiğini belirtmiştir.

Ezgi Şenler Oynadığı Diziler

  • 2016-2017 yılları arasında Bodrum Masalı dizisinde Aslı karakteriyle başrol oyuncusu olarak Kanal D rol almıştır.
  • 2018 yılında Nefes Nefese dizisinde Mercan rolüyle Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşmuştur.
  • 2019 senesinde Canevim dizisinde Müjgan Hakseven karakterine ATV ekranlarında hayat vermiştir.
  • 2020 yılında Ezgi Şenler Çatı Katı Aşk dizisinde Ayşen Yılmaz rolüyle Kanal D ekranlarında karşımıza çıkmıştır. 
  • 2021-2022 yılları arasında gösterimde olan Teşkilat dizisinde Pınar Gümüş rolüyle TRT 1 ekranlarında kendisini izleme olanağı sunmuştur.
  • 2023 yılında Üvey Anne dizisinde Nisan Gencer karakterine ATV’de hayat vermiştir. 
  • 2022 yılında Sen Yaşamaya Bak projesinde Fatoş rolüyle yardımcı oyuncu olarak Netflix platformunda yer almıştır. 
  • Henüz gösterime girmemiş olan başka bir internet projesi olan Sen Büyümeye Bak dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 
  • 2023 yılında Serçenin Gözyaşı sinema filminde Nilüfer karakteriyle başrol oyuncusu olmuştur.
  • 2023 senesinde Bekle Beni Sevgilim TV filminde Zeynep karakterine hayat vermiştir.

Yorum yapın

takipçi satın al