Mami Emen Kimdir?

Kendisini yalnızca oyuncu olarak tanımlayan ünlü fenomen aynı zamanda, YouTuber’dır. Tanınmış isim, Mami Emen Kimdir? sorusunun cevabının sıklıkla aratılmasını sağlamıştır.Tam adı Muhammed Emen olan ünlü fenomen Mami Emen aslen nereli olduğu oldukça merak edilmektedir. Muhammed Emen aslen Osmaniyelidir. Çocukluk dönemini ve eğitimini Osmaniye’de tamamlamıştır. Mami Emen nerede oturuyor? araştırması yapanlar için ünlü fenomenin çalışmak için Gebze’ye taşındığını söyleyebiliriz.

Mami Emen doğum tarihi, 16 Şubat 1992 yılı olup üniversite mezunudur. Mami emen hangi üniversite mezunu olduğunu araştıranlar için Antakya Üniversitesi cevabını verebiliriz. Lise eğitimini tamamlayan Muhammed Emen, Antakya Üniversitesi’den mezun olduktan sonra Gebze’ye taşınarak çalışmaya hayatına atıldı ve bu sırada sosyal medya kullanmaya başladı. Mami Emen kaç kardeşi var, Mami Emen boyu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Mami Emen ailesi 2019 yılında kurulmuştur. 2019 yılında Eylem Emen ile evlenmiştir. 2021 yılında bir kız evlatları olmuştur. İsmini de Ahsen Masal koymuşlardır ve ‘ahsenmasall’  ismiyle bir instagram hesabı açmışlardır. Mami Emen eşi Eylem Emen de sosyal medyada tanınan biridir. Hatta kendisininde 184 bin aboneli YouTube kanalı bulunmaktadır. Instagram hesabı ‘eylemmami’ kullanıcı adıyla bulunabilir. 121 bin takipçisi ve 102 gönderisi bulunur. Eylem emen kaç yaşında sorusu artan kitlesiyle birlikte daha sık sorulmaya başlanmıştır. Eylem Emen 1995 doğumludur.

 

Mami Emen – Youtube kanalı

YouTube kanalından önce asıl kitlesini Vine çekerek kazanmıştır. 2013 yılında Sefa Kındır ve Emre Gül ile birlikte video çekmek için Osmaniye’ye giden Mami Emen burada başarıyı yakalamıştır. Birlikte çektikleri Vine videolarıyla büyük bir kitleye sahip olmuşturlar. Vine videolarıyla yakaladıkları bu kitleyi daha da büyütmek için 2015 yılında Facia Üçlü adıyla YouTube kanalı açmışlardır.

Mami YouTube kanalında da yakalanan başarıdan sonra 2018 yılında kanalın da adı olan Facia Üçlü isimli bir filmle profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. Facia Üçlü YouTube kanalının 3.52 milyon abonesi bulunmaktadır. Mami Emen’in şahsi instagram hesabında ise 1 milyon takipçisi ve 60 gönderisi vardır. Instagram adı ise ‘mamiemen’ dir.

Mami emen babası ise şaka yaptıkları bir youtube videosu ile gündem olmuştur. ‘Babama kız isteme şakası’ isimli video 1.3 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Mami Emen yakaladığı fenomenliği iki filmle taçlandırmış ve oyuncu olarak kariyerine eklemiştir. Bu filmlerden ilki 2018 Facia Üçlü filmdir. Youtube kanalıyla aynı ismi barındıran bu filmde Mami Emen Sefa Kındır ve Emre Gül başrollerini paylaşmışlardır. Bir sonraki yıl 2019 Karışma Bende filminde yer alan Muhammed Emen oyunculuk kariyerine bu filmde oynayarak devam etmiştir.

Mami Emen ayrıldı haberleri 2 yıl evvel ortaya çıkmıştır. Facia Üçlü arasındaki fikir ayrılıkları nedeniyle ortak alınan kararla ayrıldıklarını belirtmişlerdi. Ancak 2022 de tekrar barıştıklarını Youtube’a yükledikleri bir video ile duyurmuşlardır. Mami emen ekşi sözlükte birçok entrye konu olmuştur. Kitlesi büyük olan kişilerde olduğu gibi sevenleri kadar sevmeyenleri de vardır.

Yorum yapın