Maya Başol kimdir?

Ünlü oyuncu Maya Başol son zamanların internet aramalarında en çok aratılan listesine girmiştir. Maya Başol ile ilgili en çok aratılan sorular ise Maya Başol kimdir, Maya Başol hangi dizide oynuyor, Maya Başol’un babasının mesleği ne, Maya Başol aslen nereli, Maya Başol’un ablası kimdir, gibi birçok kişisel soru yer alır. Minik oyuncular listesine giren Maya Başol son zamanların en gözde oyuncuları arasında yer almaktadır. Özellikle Sen Çal Kapımı da Kerem Bursin ve Hande Erçel ile rol alan Başol, oynadığı Kiraz karakteri ile gözde haline gelmiştir.

 Maya Başol kaç yaşında sorusunun cevabı 8 yaşındadır. Maya Başol’un fiziksel özellikleri ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Maya Başol kilo, Maya Başol boyu, Maya Başol burcu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Maya Başol hakkında merak edilen sorular arasında Maya Başol aslen nereli ve Maya Başol doğum tarihi gibi sorular da mevcuttur. Maya Başol aslen İstanbullu olup aynı zamanda da hali hazırda İstanbul içerisinde ikamet etmektedir. Maya Başol’un doğum tarihi ise 2015 olarak bilinir.

Maya Başol ilköğretim 2. Sınıf öğrencisidir. Aynı zamanda koyu Galatasaray taraftarı olduğu bilinmektedir. Maya Başol iki kardeştir.  Babası Emrah Başol ve annesi Asya Başol’un ilk çocuklarıdır. Maya Başol’un ebeveynleri de kendi gibi sosyal medya ile ilgilenmektedir. Maya Başol’un babasının mesleği sosyal medya olarak bilinir. Bunun ana nedeni ise The May Agency’in ortak kurucularından olmasıdır. Maya Başol’un annesinin mesleği de sosyal medyadır. Çeşitli markalarla işbirliği yapmaktadır.

Maya Başol’un en yakın arkadaşı oyuncu ve fenomen olan Lavinya Ünlüer’dir. Minik oyuncu hayvan sevgisi ile de bilinmektedir. Bu sebep ile evinde kedi beslemektedir. Kedisinin adı ise Koko olarak bilinir. Maya Başol altın sarısı saçları ile Maya Başol Göçmen mi, sorusunu akıllara getirmektedir. Maya Başol’un göçmenliği ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Maya Başol Oynadığı Diziler

Maya Başol şu anlık sadece Sen Çal Kapımı adlı dizide rol oynamıştır. Başka bir dizi anlaşması yaptığına dair bir bilgi de yer almamaktadır. Maya Başol, Sen Çal Kapımı adlı dizide canlandırdığı karakter adı ise Kirazdır. Kiraz karakterinin dizideki anne ve babasını ise Kerem Bursin ve Hande Erçel canlandırmıştır. Hande Erçel dizi de eda ismini, Kerem Bursin ise Serkan Bolat karakterini canlandırmıştır. Maya Başol Sen Çal Kapımı adlı dizide Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Evrim Doğan, Sinan Albayrak, Bige Önal, Anıl İlter, Melisa Döngel, Elçin Afacan, Çağrı Çıtanak, Sitare Akbaş, Sarp Can Köroğlu, Başak Gümülcinelioğlu ile rol almıştır. Başarılı oyuncular ile ilk dizisinde yer almanın onun için büyük bir zevk ve şans olduğunu da belirtmekten çekinmemiştir.

Maya Başol başarılı bir oyuncu olmasının yanı sıra bu süre de sosyal medya ile de ilgilenmiştir. Sosyal mecralarda bulunan en küçük influencer adayı olarak anılmaktadır. Sosyal mecralardan önce de ilgilendiği mankenlik ise minik oyuncunun sosyal medyasının hızla büyümesine katkı da bulunmuştur. Özellikle sosyal medya hesaplarında işbirlikleri ve markaları paylaşmaya özen göstermiştir.

Maya Başol sosyal medya hesapları ise sanıldığının aksine çok da fazla değildir. Maya Başol sosyal medya platformlarını ailesi gözetiminde kullandığından dolayı çok daha az sayıda sosyal medya platformuna sahiptir.

Maya Başol’un yalnızca iki adet sosyal medyası mevcuttur. Bunlardan biri birçok insanın kullanım sağladığı instagram diğeri ise youtube hesaplarıdır. Maya Başol Instagram hesabında ise yalnızca kendi fotoğrafları ve işbirliği yaptıkları markalar ili ilgili görselleri paylaşmaya özen göstermiştir. Maya Başol’un yaklaşık 2,5 milyon takipçili instagram hesabına ulaşım sağlamak için mayabasol ismi ile giriş yapabilirsiniz. Maya Başol YouTube hesabını ise instagrama nazaran daha az sıklıkla kullanılmaktadır. Nadiren video içeriği üreten Maya en son videosunu geçen yıl en yakın arkadaşı Lavinya ile atmıştır. Şuan itibari ile Maya Başol adlı youtube kanalının takipçi sayısı 10,6 bin olarak bilinir.

Maya Başol, YouTube platformunda üzerinde 3.08 bin takipçiye sahiptir. Maya Başol’un nadiren video paylaştığı YouTube kanalına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Yorum yapın