Sıla Türkoğlu Kimdir? 

Instagram’da paylaştığı fotoğraflarla dikkatleri üzerine çeken başarılı aktris, yakın zamanda gerçekleştirilen Altın 61 Proje Ödülleri’nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü kazandı. ‘Beraber daha iyilerine’ notuyla Instagram’da takipçileriyle paylaşımda bulundu. Eylül 2021’de DigiLUP tarafından yapılan ‘Sosyal medyada en çok konuşulan kadınlar listesi’ nde beşinci sırayı alan aktör, Bornova’da doğdu. 

Tüm bunlarla birlikte inanlar tarafından Sıla Türkoğlu kimdir, Sıla Türkoğlu yaş , boy, kilo gibi sorular sorulmaya başlanmıştır. Eğitim geçmişi hakkında bilgi bulunmasa da, oyunculuktaki başarısının burç özelliklerinden geldiği düşünülmektedir. Sıla Türkoğlu kaç yaşında sorusu takipçileri tarafından arama motorlarında sıklıklar aratılan sorulardan bir tanesidir. 1999 yılında doğan yetenekli kadın oyuncu Sıla Türkoğlu, 2023 itibarıyla 24 yaşında olduğu söylenebilir. 

Neşeli tavırlarıyla ön plana çıkan Sıla Türkoğlu’nun burcu 18 Nisan doğumlu olmasından dolayı Koç’tur. Koç kadının güzellik ve sempatiklik yönlerini kendinde taşımaktadır. Hem güzelliği hem de fiziği ile göz dolduran Sıla Türkoğlu boyu 1.68 boyundadır ve 55 kilodur. Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi’nden mezun olan genç oyuncu, üç kardeşin en küçüğüdür ve iki ablası bulunmaktadır. Sıla Türkoğlu’nun hangi üniversiteden mezun olduğu bilinmese de, verdiği bir röportajda hukuk okumak istediği öğrenilmiştir. 

Oyunculuğa 2018 yılında ATV’de yayınlanan “Ağlama Anne” dizisi ile adım atmış, burada Aslıhan Malbora ve Nisa Sofiya Aksongur ile birlikte rol almıştır. Türkoğlu, bu dizide Alev karakterini canlandırmıştır. 2019’da Kanal 7’de yayınlanan “Yemin” dizisinde Suna karakterini canlandıran Türkoğlu, 2020 yılında ise aynı kanalda yayınlanan Emanet dizisi Sıla Türkoğlu Halil İbrahim Ceyhan ile birlikte oynamıştır.

Kızılcık Şerbeti dizisinde Doğa rolünü canlandıran Sıla Türkoğlu sevgilisi bilindiği üzere yakışıklı aktör Alp Navruz’ dur. Bu çift, birlikte oldukları tatil sürecinde fotoğraflarını paylaşmaktadırlar. Kızılcık Şerbeti’ nin sezon finalinin ardından kendi gibi oyuncu olan Alp Navruz Sıla Türkoğlu ile yeni bir aşka başladı. İlişkilerini mahremiyet içinde sürdürmeyi arzu eden Sıla Türkoğlu ve Alp Navruz, sezonun yorgunluğundan kurtulmak adına tatil yapmayı tercih etti. 

Yakın zamanlarda, Bodrum’da düzenlenen bir dergi etkinliğine el ele katılan bu ünlü ikili, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak gündeme geldi. Güzelliği ile dikkat çeken Türkoğlu, tatil anılarını paylaştığı gönderi serisinin sonunda sevgilisi Alp Navruz’un fotoğrafını ekledi ve takipçilerinden beğeni topladı. Sıla Türkoğlu İnstagram sayfasından bu fotoğraflara ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Instagramda @sılaaturkoglu kullanıcı adıyla bulunmaktadır ve 1,4 milyon takipçisi vardır. Sıla Türkoğlu Twitter platformunu da güncel bir şekilde kullanmaktadır. Güzel oyuncunun Twitter platformunda 53 bin takipçisi bulunmaktadır. 

Sıla Türkoğlu’nun Oynadığı Diziler ve Rolleri

  • 2018: Ağlama Anne- Alev
  • 2019-2020: Yemin- Suna Tarhun
  • 2020-2022: Emanet- Seher Kırımlı
  • 2022-günümüz Kızılcık Şerbeti- Doğa Korkmaz
  • 2022: Sadece Arkadaşız ( İnternet)

Yorum yapın

takipçi satın al